X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 20.07.2018 р. № 3202/6/99-99-15-03-02-15/ІПК


Про оподаткування ПДВ


Державна фіскальна служба України розглянула звернення щодо порядку складання розрахунку коригування до податкової накладної у разі повернення частини авансу та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.
Згідно з пунктом 201.1 статті 201 Кодексу на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН) у встановлений Кодексом термін.
Податкова накладна складається на кожне повне або часткове постачання товарів/послуг, а також на суму коштів, що надійшли на поточний рахунок як попередня оплата (аванс) (пункт 201.7 статті 201 Кодексу).
Реєстрація податкових накладних/розрахунків коригування кількісних та вартісних показників в ЄРПН здійснюється відповідно до вимог Кодексу та Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2010 року № 1246 (зі змінами), з урахуванням Законів України «Про електронний цифровий підпис», «Про електронні документи та електронний документообіг» та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 06.06.2017 № 557, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 03.08.2017 за № 959/30827.
Підстави для складання розрахунків коригування визначені статтею 192 Кодексу, а особливості їх заповнення визначено безпосередньо Порядком заповнення податкової накладної, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 № 1307, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 26.01.2016 за № 137/28267.
Так, відповідно до пункту 192.1 статті 192 Кодексу, якщо після постачання товарів/послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг, суми податкових зобов’язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню на підставі розрахунку коригування до податкової накладної, складеного у порядку, встановленому для податкових накладних, та зареєстрованого в ЄРПН.
Розрахунок коригування складається також у випадку виправлення помилок, допущених при складанні податкової накладної, у тому числі не пов'язаних із зміною суми компенсації вартості товарів/послуг.
У разі якщо після складання податкової накладної відбувається повернення частини суми попередньої оплати (авансу), на дату такого
повернення постачальник (продавець) складає розрахунок коригування до податкової накладної, яка була складена на дату отримання коштів.
Слід зазначити, що повернення частини суми попередньої оплати (авансу) може відбуватися внаслідок зміни ціни або кількості товарів (послуг), які були відображені у податковій накладній, складеній на суму такої попередньої оплати (авансу).
При цьому у випадку якщо відбувається зміна кількості товарів (послуг), зазначених у податковій накладній, складеній за отриманою попередньою оплатою (авансом) , у графі 2 розрахунку коригування до такої податкової накладної зазначається причина коригування «Зміна кількості». У випадку якщо відбувається зміна ціни товарів/послуг без зміни їх кількості - у графі 2 розрахунку коригування зазначається причина коригування «Зміна ціни».
Загальні роз’яснення щодо порядку складання розрахунків коригування до податкових накладних залежно від причин коригування та типу помилок, що виправляються, розміщено на загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ДФС за адресою: http://zir.sfs.gov.ua, а також надано у листі ДФС від 22.06.2018 № 18983/7/99-99-15-03-02-17, який розміщено на офіційному веб-порталі ДФС у розділі «Законодавство>Податкове законодавство>Листи» за адресою: http://sfs.gov.ua/zakonodavstvo/podatkove-zakonodavstvo/listi-dps/72940.html.
Відповідно до пункту 52.2 статті 52 ПКУ податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.