Державна фіскальна служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), розглянула звернення щодо оподаткування податком на доходи фізичних осіб та військовим збором доходу, отриманого фізичною особою від продажу рухомого майна, і в межах компетенції повідомляє.
Оподаткування доходів фізичних осіб регламентується розділом IV Кодексу, відповідно до п.п. 164.2.4 п. 164.2 ст. 164 якого до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається, зокрема, частина доходів від операцій з майном, розмір якої визначається згідно з положеннями ст. 173 Кодексу.
Також, вказаний дохід є об'єктом оподаткування військовим збором (п.п. 1.2 п. 16-1 підрозділу 10 розділу XX Перехідних положень Кодексу).
Порядок оподаткування операцій з продажу або обміну об’єктів рухомого майна визначено ст. 173 Кодексу, згідно з п. 173.1 якої дохід платника податку від продажу об’єкта рухомого майна протягом звітного податкового року оподатковується податком на доходи фізичних осіб за ставкою 5 відс., визначеною в п. 167.2 ст. 167 Кодексу.
Дохід від продажу (обміну) об'єкта рухомого майна (крім легкових автомобілів, мотоциклів, мопедів) визначається виходячи з ціни, зазначеної у договорі купівлі-продажу (міни), але не нижче оціночної вартості цього об'єкта, визначеної згідно із законом.
Відповідно до п. 173.3 ст. 173 Кодексу у разі якщо стороною договору купівлі-продажу об'єкта рухомого майна є, зокрема юридична особа, така особа вважається податковим агентом платника податку та зобов'язана виконати всі визначені цим розділом функції податкового агента. При цьому податковий агент утримує податок за ставкою 5 відс., визначеною відповідно до п. 173.1 ст. 173 Кодексу.
Водночас відповідно до п.п. 168.1.1 п. 168.1 ст. 168 Кодексу податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов'язаний утримувати податок із суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку податку, визначену в ст. 167 Кодексу, та ставку військового збору, встановлену п.п. 1.3 п. 16-1 підрозділу 10 розділу XX Перехідних положень Кодексу.
Податок, утриманий з доходів резидентів, зараховується до бюджету згідно з Бюджетним кодексом Уіфаїни (далі -БКУ) (п.п. 168.4.1 п. 168.4 ст. 168 Кодексу).
Статтею 64 БКУ встановлено, що податок на доходи фізичних осіб, який сплачується (перераховується) податковим агентом - юридичною особою (її філією, відділенням, іншим відокремленим підрозділом), зараховується до відповідного бюджету за їх місцезнаходженням (розташуванням) в обсягах
податку, нарахованого на доходи, що виплачуються фізичній особ.
За інформацією, наведеної у зверненні, за умовами договорів купівлі —
продажу рухомого майна (вантажного автомобіля та причепа) «..» зобов’язано
сплатити вартість цього майна безпосередньо на розрахунковий рахунок фізичної особи (власника рухомого майна).
Таким чином, у разі якщо «.......» здійснюється виплата фізичній особі
зазначеного доходу, то таке товариство вважається податковим агентом і має виконати усі визначені розділом IV Кодексу функції податкового агента.
При цьому сплата (перерахування) утриманого податку на доходи фізичних осіб та військового збору повинна здійснюватися до відповідних бюджетів за місцезнаходженням (реєстрації) юридичної особи.
Порядок заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (форма № 1ДФ) затверджено наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 № 4.
Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |