Щодо визначення доходу платника ЄП та оприбуткування готівкових коштів
Товариство поінформувало, що є платником єдиного податку за ставкою 5%. Товариство запитує що є доходом такого платника у разі діяльності за договором комісії та як здійснювати оприбуткування готівкових коштів.
Особливості застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності визначено главою 1 розділу XIV Кодексу.
У відповідності до пп. 2 п. 292.1 ст.292 Кодексу доходом платника єдиного податку для юридичної особи є будь-який дохід, включаючи дохід представництв, філій, відділень такої юридичної особи, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 ст. 292 Кодексу.
Згідно із п. 292.4 ст. 292 Кодексу, у разі надання послуг, виконання робіт за договорами доручення, комісії, транспортного експедирування або за агентськими договорами доходом є сума отриманої винагороди повіреного (агента).
Статтею 1011 Цивільного кодексу України від 16.01.2003 № 435 - IV, із змінами та доповненнями (далі - Цивільний кодекс), передбачено, що за договором комісії одна сторона (комісіонер) зобов'язується за дорученням другої сторони (комітента) за плату вчинити один або кілька правочинів від свого імені, але за рахунок комітента.
Комітент повинен виплатити комісіонерові плату в розмірі та порядку, встановлених у договорі комісії (ст. 1013 Цивільного кодексу).
У відповідності до ст. 1022 Цивільного кодексу, після вчинення правочину за дорученням комітента комісіонер повинен надати комітентові звіт і передати йому все одержане за договором комісії.
Таким чином, якщо платники єдиного податку здійснюють діяльність на підставі договору комісії, розрахунки між комісіонером та комітентом провадяться на підставі умов, які зазначені у договорі комісії, при цьому комісіонер включає до складу доходу суму комісійної винагороди за вчинений правочин.
Відповідно до абзацу 21 п. 1.2 глави 1 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в України, затвердженого Постановою Правління Національного банку України від 15.12.2004 № 637 (далі -Положення № 637), оприбуткування готівки — проведення підприємством і підприємцями обліку готівки в касі на повну суму її фактичних надходжень у касовій книзі, книзі обліку доходів і витрат, книзі обліку розрахункових операцій.
Так, згідно з п. 2.6 Положення № 637 уся готівка, що надходить до кас, має своєчасно (у день одержання готівкових коштів) та в повній сумі оприбутковуватися.
У разі проведення готівкових розрахунків із застосуванням РРО або використанням РК оприбуткуванням готівки є здійснення обліку зазначених готівкових коштів у повній сумі їх фактичних надходжень у книзі обліку розрахункових операцій на підставі фіскальних звітних чеків РРО (даних РК).
Суми готівки, що оприбутковуються, мають відповідати сумам, визначеним у відповідних касових (розрахункових) документах.
Таким чином, відповідно до п. 2.6 глави 2 Положення № 637, платник податків при здійсненні розрахункових операцій в готівковій та/або безготівковій формі із застосуванням РРО при продажу товарів комітента (отриманих від нього за договором комісії), має своєчасно (у день одержання готівкових коштів) та в повній сумі оприбутковувати готівкові кошти на підставі фіскальних звітних чеків («2» - звітів) у низі обліку розрахункових операцій.
У разі недотримання при здійсненні своєї діяльності п. 2.6 глави 2 Положення № 637 за рішенням контролюючих органів засовуються штрафні (фінансові) санкції згідно з вимогами абзацу третього частини першої ст. 1 Указу «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки» від 12.06.1995 № 436/95.
Згідно із ст. 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |