X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 06.08.2018 р. № 3422/6/99-99-12-02-01-15/ІПК


Державна фіскальна служба України розглянула звернення платника податку щодо надання податкової консультації відповідно до статті 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) стосовно повернення на розрахунковий рахунок грошових коштів, що обліковуються на спеціальному рахунку в Системі електронного адміністрування ПДВ (далі - СЕА ПДВ), який був відкритий Державною казначейською службою України під час дії спеціального режиму оподаткування ПДВ, та повідомляє.
Платник податків у своєму зверненні зазначив, що ним протягом жовтня 2016 року на додатковий електронний рахунок 3755, призначений для перерахування коштів на спеціальний рахунок, було перераховано кошти у розмірі    грн., які не було перераховано на його спеціальний рахунок.
У зв’язку з чим платник податків просить роз’яснити порядок та способи повернення зазначених коштів на його розрахунковий рахунок.
Відповідно до пункту 209.2 статті 209 Кодексу, з урахуванням змін, внесених Законом України від 24 грудня 2015 року № 909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році», починаючи з 1 січня 2016 року, позитивна різниця між сумою податкових зобов’язань звітного (податкового) періоду та сумою податкового кредиту звітного (податкового) періоду (починаючи з січня 2016 року), визначена по окремих видах сільськогосподарських операцій, перераховується до Державного бюджету України та на спеціальні рахунки сільськогосподарських підприємств у різних частках залежно від виду продукції.
До настання граничних термінів, передбачених для сплати задекларованих податкових зобов’язань, необхідно, щоб загальна сума перерахованих коштів на додатковий електронний рахунок, з якого кошти автоматично списуються на спеціальний рахунок, була не менше суми податкових зобов’язань, задекларованих таким сільськогосподарським підприємством у податковій декларації, в якій відображаються результати діяльності в межах спеціального режиму оподаткування за результатами відповідного звітного (податкового) періоду.
Необхідно зазначити, що реквізити спеціального рахунку сільськогосподарське підприємство зобов’язане було зазначати у податковій звітності з податку на додану вартість.
Звертаємо увагу, що платник податку декларацію з ПДВ у сфері спеціального режиму оподаткування за жовтень 2016 подано після граничного терміну подання, а спеціальний рахунок, зазначений у декларації, було відкрито 08.11.2016 року.
Тобто, кошти сплачені на додатковий електронний рахунок у жовтні 2016 року не могли автоматично списатись на спеціальний рахунок, оскільки його відкрито лише у листопаді 2016 року, крім того податковий орган повідомлене про це лише у січні 2017 року, тобто після подачі декларації ПДВ за жовтень 2016 року.
Крім того зазначаємо, що з 1 січня 2017 року набув чинності Закон України від 20 грудня 2016 року «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році», яким зазначено, що з 01.01.2017 скасовується спеціальний режим оподаткування ПДВ, усі сільгоспвиробники, які зареєстровані як суб’єкти спеціального режиму оподаткування, переведені на загальну систему оподаткування ПДВ, а рахунки в СЕА ПДВ, додатково відкриті відповідно до пункту 200-1.2 статті 200-1 Кодексу платникам - сільськогосподарським підприємствам, закриваються.
Враховуючи викладене, платник податку своєчасно не скористався правом на застосування спеціального режиму оподаткування ПДВ під час його дії відповідно до статті 209 Кодексу.
Згідно з пунктом 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.