Головне управління ДФС у Закарпатській області, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі- Кодекс), на звернення Товариства щодо звільнення від сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (далі - Податок), повідомляє.
Витягом з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно Товариство підтвердило своє право власності на сукупність неідентичних об’єктів нерухомості: адміністративний корпус, виробничий комплекс-склад, складські будівлі, побутовий корпус, водонапірна башта та інші (далі - Об’єкти).
Товариство зацікавлене з’ясувати правомірність застосування ним до Об’єктів норм п.п. 266.2.2 п. 266.2 ст. 266 Кодексу, яким визначено перелік об’єктів нерухомості, що не є об’єктами оподаткування Податком, в частині пункту «є», згідно з яким не є об’єктами оподаткування Податком «будівлі промисловості, зокрема виробничі корпуси, цехи, складські приміщення промислових підприємств» (далі - Необ’єкти оподаткування Податком).
Платниками Податку є юридичні особи - власники об’єктів нерухомості (п.п. 266.1.1 п. 266.1 ст. 266 Кодексу).
Уніфікацію об’єктів нерухомості за функціональним призначенням забезпечує Державний класифікатор будівель та споруд ДК 018-200 (далі -Класифікатор), затверджений наказом Державного комітету України по стандартизації, метрології та сертифікації від 17.08.2000 № 507, який містить Методику класифікації будівель баг атофункціонального призначення за головною класифікаційною ознакою.
Оскільки, фактичне головне призначення кожного конкретного об’єкта нерухомості обчислюється за Методикою ідентифікації за головною класифікаційною ознакою будівель багатофункціонального призначення, визначеною Класифікатором, то Товариству доцільно звернутись до органу, уповноваженого на ведення Класифікатора, за отриманням необхідного висновку про ідентифікацію (класифікацію) кожного із Об’єктів.
До Необ’єктів оподаткування Податком віднесено об’єкти нерухомості, які ідентифікуються в класі 1251 «Будівлі промислові», що перебувають у власності промислових підприємств, ідентифікованих як промислові згідно з
Класифікатором видів економічної діяльності ДК 009:2010, та використовуються такими підприємствами за належним функціональними економічним видом господарської діяльності «виробничі корпуси, цехи, складські приміщення промислових підприємств».
При цьому, приналежність платників Податку до промислових підприємств визначається за здійсненням процесу промислового виробництва — процесу перероблення, який використовують для виготовлення нової продукції, оброблення
товарів, які були у використанні, надання промислових послуг і, який класифікують у секціях В 0«Добувна промисловість та розроблення кар’єрів», С «Переробна промисловість», D «Постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря», Е «Водопостачання, каналізація, поводження з відходами» та F «Будівництво».
Таким чином, за умови що Товариство належить до промислових підприємств (в значенні КВЕД), то не є об’єктами оподаткування Податком ті з Об’єктів, які: класифікуються у класі 1251 «Будівлі промислові» Класифікатора та використовуються Товариством у власному промисловому виробництві.
Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |