Державна фіскальна служба України розглянула запит ПП «
» від № (вх. ДФС № від 2018) щодо
надання податкової консультації та в порядку статті 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) повідомляє.
Щодо заповнення прибуткових і видаткових касових ордерів при одержанні та здаванні готівки до банку, у період дії Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні від 15.12.2004 № 637.
На виконання ст. 33 Закону України «Про Національний банк України» постановою Правління Національного банку України від 15.12.2004 № 637 (зареєстрована в Міністерстві юстиції України 13.01.2005 за № 40/10320) затверджено Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні (далі - Положення № 637).
Пунктом 3.7 Положення № 637 визначено, що приймання одержаної з банку готівки у касу та видача готівки з каси для здавання її до банку оформляються відповідними касовими ордерами (прибутковим або видатковим) з відображенням такої касової операції в касовій книзі.
Документом, що свідчить про здавання виручки до банку, є відповідна квитанція до прибуткового документа банку на внесення готівки, засвідчена підписами відповідальних осіб банку та відбитком печатки (штампа) банку.
Документом, що свідчить про здавання виручки до банку через інкасаторів, є копія супровідної відомості до сумки з готівковою виручкою (готівкою), засвідчена підписом та відбитком печатки інкасатора-збирача.
Враховуючи зазначене, у прибутковому ордері, що оформлюється на загальну суму оприбуткування готівкової виручки, яка надійшла з
господарської одиниці (магазин, ресторан, кафе, тощо), у реквізиті «Прийнято від» зазначається прізвище особи, яка здає таку виручку до каси суб’єкта господарювання.
Документом, що свідчить про здавання виручки до банку, є відповідна квитанція до прибуткового документа банку на внесення готівки, засвідчена підписами відповідальних осіб банку та відбитком печатки (штампа) банку, або документ, що свідчить про здавання виручки до банку через інкасаторів, копія супровідної відомості до сумки з готівковою виручкою (готівкою), засвідчена підписом та відбитком печатки інкасатора-збирача.
Згідно з пунктом 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |