X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДФС У МИКОЛАЇВСЬКIЙ ОБЛАСТI

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 03.08.2018 р. № 3408/ІПК/14-29-12-08-26


Щодо справляння рентної плати за спеціальне використання води для потреб водного транспорту


Головне управління ДФС у Миколаївській області, керуючись статтею 52, пунктом 53.2 статті 53 розділу II Податкового кодексу України (далі - Кодекс) на підставі Постанови Одеського апеляційного адміністративного суду на звернення Товариства про надання письмової консультації щодо справляння рентної плати за спеціальне використання води для потреб водного транспорту (далі - Рентна плата), повідомляє таке.
Товариство проінформувало, що експлуатує морське судно та використовує водний шлях для операцій заходження з моря у морські порти, розташовані у пониззі річки, а також для виходу, перебування на рейді та пересування для довантаження між портами, розташованими у пониззі річки.
Товариство просить надати роз’яснення чи необхідно справляти Рентну плату:
- якщо судно використовує водний шлях для заходження у морський порт (рейд морського порту);
- якщо судно використовує річковий та морський шляхи, коли мета його заходу в акваторії філій Державного підприємства «Адміністрація морських портів України».
Відповідно до пункту 255.1 статті 255 Кодексу платниками Рентної плати є водокористувачі - суб’єкти господарювання, які використовують воду, зокрема, для потреб водного транспорту.
Об’єктом оподаткування Рентною платою для потреб водного транспорту є час використання поверхневих вод вантажним самохідним і несамохідним флотом, що експлуатується (залежно від тоннажності), та пасажирським флотом, що експлуатується (залежно від кількості місць) (підпункт 255.3.1 пункту 255.3 статті 255 Кодексу).
Згідно із підпунктами 255.4.9 та 255.4.13 пункту 255.4 статті 255 Кодексу Рентна плата не справляється:
за морську воду, крім води з лиманів;
з морського водного транспорту, який використовує річковий водний шлях виключно для заходження з моря у морський порт, розташований у пониззі річки, без використання спеціальних заходів забезпечення судноплавства (пропуски води з водосховищ та шлюзування).
Оскільки водні шляхи, що використовуються Товариством, зокрема, канал акваторії порту Миколаїв; Бузько-Дніпровсько-Лиманський канал; порт Миколаїв, підхідний канал; порт Дніпро-Бузький, підхідний канал, відповідно до Переліку внутрішніх водних шляхів, що належать до категорії судноплавних, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 12.06.1996 №640 (далі - Постанова), віднесено до категорії «морських
шляхів», то на Товариство поширюється норма п. 255.4.9 п. 255.4 ст. 255 Кодексу за експлуатацію морським судном Товариства таких водних шляхів.
Разом з тим зауважуємо, що у разі використання морським судном Товариства водних шляхів, які згідно з Постановою віднесено до категорії «річкових шляхів» (за виключенням заходження з моря у морський порт, розташований у пониззі річки), Рентна плата підлягає справлянню у встановленому чинним законодавством порядку.
Податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (пункт 52.3 статті 52 Кодексу).