Державна фіскальна служба України розглянула запит ДП « » від . .2018 № (вх. ДФС №
від . .2018) щодо надання податкової консультації та в порядку статті 52
Податкового кодексу України (далі - Кодекс) повідомляє.
Щодо використання реєстратора розрахункових операцій (далі - РРО) при проведенні розрахунків платіжними картками (Visa, MasterCard, LiqPay та інші) з використанням платіжного терміналу, з’єднаного або поєднаного з РРО і повідомляє.
Основним нормативно-правовим актом, що регулює розрахунки за готівку, є Закон України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі - Закон № 265), який є спеціальним законом. Встановлення вимог щодо проведення розрахункових операцій за готівку іншими законами, крім Податкового кодексу України, заборонено.
Статтею 3 Закону № 265 передбачено, що суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов’язані: проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій; видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, включаючи ті, замовлення або оплата яких здійснюється з використанням мережі Інтернет, при отриманні товарів
(послуг) в обов’язковому порядку розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції.
Виключення щодо незастосування РРО визначені ст. 9 Закону № 265, якою передбачено незастосування РРО при продажу продукції власного виробництва.
Враховуючи зазначене, ваше підприємство, при наданні послуг має застосовувати РРО на загальних підставах відповідно до вимог ст. З Закону № 265, оскільки пільги щодо незастосування РРО не має.
Щодо відображення у касовому чеку РРО викрристання електронного платіжного засобу (платіжної картки).
Наказом Міністерства фінансів України від 21.01.2016 №13 «Про затвердження Положення про форму та зміст розрахункових документів, Порядку подання звітності, пов’язаної із використанням книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок), форми №ЗВР-1 Звіту про використання книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок)», зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 11.02.2016 за №220/28350 (далі - Наказ №13) затверджено, зокрема, Положення про форму та зміст розрахункових документів (далі - Положення №13).
Відповідно до п. З Розділу І Положення №13 установлені в цьому Положенні вимоги до змісту розрахункових документів визначають обов’язкові реквізити розрахункових документів.
Згідно з п. 6 розділу 2 Положення №13 у разі застосування при проведенні розрахунків з використанням електронного платіжного засобу (платіжної картки) платіжного терміналу, з’єднаного або поєднаного з реєстратором розрахункових операцій, касовий чек повинен додатково містити такі обов’язкові реквізити:
ідентифікатор еквайєра та торгівця або інші реквізити, що дадуть змогу їх ідентифікувати;
ідентифікатор платіжного пристрою;
сума комісійної винагороди (у разі наявності);
вид операції;
реквізити електронного платіжного засобу (платіжної картки) (допустимі правилами безпеки платіжної системи), перед якими друкуються великі літери «ЕПЗ»;
напис «Код авт.» та код авторизації або інший код, що ідентифікує операцію в платіжній системі, крім випадків, коли правила розрахунків платіжної системи передбачають складання розрахункових документів із застосуванням електронних платіжних засобів (платіжних карток) без виконання процедур авторизації;
підпис касира та підпис держателя електронного платіжного засобу (платіжної картки) (якщо це передбачено правилами платіжної системи) в окремих рядках, перед якими друкуються відповідно написи «Касир» та «Держатель ЕПЗ».
з
Крім того, для з’ясування питання щодо моделі РРО, яка максимально відповідатиме вашим вимогам, ви маєте звернутися до виробника РРО або сервісного центру, який наддасть відповідну інформацію про технічні можливості використання РРО та платіжного терміналу, а також проведе відповідне навчання з персоналом підприємства.
Згідно з пунктом 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |