Головне управління Державної фіскальної служби України у м. Києві на запит Товариства щодо обчислення податкових зобов’язань з рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин (далі - Рентна плата), керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.
Товариство поінформувало, що провадить господарську діяльність з видобування підземних вод на підставі як дозволу на спеціальне використання води, так і спеціального дозволу на користування надрами (далі - Дозвіл). У спеціальній частині Дозволу зазначено, що геолого-економічна оцінка запасів корисних копалин ділянки надр (далі - ГЕО) затверджена протоколом Державної комісії по запасах корисних копалин СРСР № 6779 від 25.12.1972.
Товариство, посилаючись на набрання чинності у 2018 році змін у Положенні про порядок проведення державної експертизи та оцінки запасів корисних копалин, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 22.12.1994 № 865 (далі - Положення), а також зміст істотних умов Дозволу, запитує:
«1. Чи стосується Товариства, враховуючи діяльність товариства та ліміти використання води підприємством, вимога зазначена в листі ДФС від 08.11.2016 №35730/7/99-99-12-02-03-04-17 «Про коефіцієнт рентабельності гірничого підприємства за обліковою ставкою Національно банку України»?
2. Якщо стосується, та на яких підставах?»
Коефіцієнт рентабельності гірничого підприємства (далі - Коефіцієнт) самостійно обчислюється платниками Рентної плати за результатами геологічного вивчення у порядку визначеному Класифікацією запасів і ресурсів корисних копалин державного фонду надр, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 05.05.1997 №432 (далі - Класифікація), для підтвердження приналежності запасів корисних копалин ділянки надр, що використовуються гірничим підприємством, до балансових та видобувних, тобто таких, що при раціональному використанні надр забезпечують рівень отримуваної економічної вигоди користувача надр вище облікової ставки Національного банку України. Коефіцієнт, як самостійно оцінений платником Рентної плати рівень доходності гірничого підприємства використовується для обчислення розрахункової вартості та встановлення бази оподаткування Рентною платою (п. 252.16 ст. 252 Кодексу).
ДФС, керуючись п. 26 Положення про порядок проведення державної експертизи та оцінки запасів корисних копалин, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22.12.1994 № 865 (далі - Положення), про повноваження Державної комісії України по запасах корисних копалин (далі -
ДКЗ) із систематичного виконання аналізу державного балансу запасів корисних копалин та надання рекомендацій користувачам надр щодо подання на повторну або первинну державну експертизу матеріалів ГЕО відповідних родовищ корисних копалин, для забезпечення умов визначення розрахункової вартості при визначенні бази оподаткування Рентною платою користувачами надр, що використовують ділянки надр, на яких геологічне вивчення запасів корисних копалин, у тому числі ГЕО не завершено або ділянки надр, що використовуються за іншими ніж Дозвіл дозвільними документами, звернулася до ДКЗ за отриманням результатів щорічного аналізу балансу запасів та результатів ГЕО.
Інформація ДКЗ про результати аналізу балансу запасів корисних копалин в частині середньозваженого Коефіцієнта щорічно надходить до ДФС та оприлюднюється на офіційному веб-порталі ДФС (лист ДКЗ від 19.02.2018 № 197/02), що забезпечує можливість вказаних вище категорій платників Рентної плати визначати розмір розрахункової вартості бази оподаткування Рентною платою.
Оскільки матеріали ГЕО, що визначені у протоколі Державної комісії по запасах корисних копалин СРСР № 6779 від 25.12.1972, ідентифікували категорію запасів для техніко-технологічних та фінансово-економічних умов, суттєво відмінних від нинішніх умов використання запасів корисних копалин ділянки надр, то Товариству доцільно звернутися до ДКЗ за висновком про необхідність виконання Товариством техніко-економічного обґрунтування показників (параметрів) кондицій для підрахунку запасів корисних копалин із застосуванням до затвердження відповідного ГЕО Коефіцієнта для обчислення податкових зобов’язань з Рентної плати.
Податкова консультація відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |