X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 09.08.2018 р. № 3480/6/99-99-15-02-02-15/ІПК


Державна фіскальна служба України розглянула звернення щодо розрахунку сум авансового внеску при виплаті дивідендів на користь материнської компанії та, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі Кодекс ), повідомляє.
Порядок сплати податкового зобов'язання з податку на прибуток при виплаті дивідендів визначено п. 57.1-1 ст. 57 Кодексу.
Відповідно до п.п. 57.1-1.1 п. 57.1-1 ст. 57 Кодексу у разі прийняття рішення щодо виплати дивідендів платник податку на прибуток - емітент корпоративних прав, на які нараховуються дивіденди, проводить зазначені виплати власнику таких корпоративних прав незалежно від того, чи є оподатковуваний прибуток, розрахований за правилами, визначеними ст. 137 цього Кодексу.
Згідно з п.п. 57.1-1.З п. 57.1-1 ст. 57 Кодексу авансовий внесок, передбачений п.п. 57.1-1.2 цього пункту, не справляється у разі виплати дивідендів:
на користь власників корпоративних прав материнської компанії, що сплачуються в межах сум доходів такої компанії, отриманих у вигляді дивідендів від інших осіб. Якщо сума виплат дивідендів на користь власників корпоративних прав материнської компанії перевищує суму отриманих такою компанією дивідендів, дивіденди, сплачені в межах такого перевищення, підлягають оподаткуванню за правилами, встановленими п.п. 57.1-1.2 цього пункту. З метою оподаткування материнська компанія веде наростаючим підсумком облік дивідендів, отриманих нею від інших осіб, та дивідендів, сплачених на користь власників корпоративних прав такої компанії, і відображає у податковій звітності дивіденди в порядку, визначеному центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику;
платником податку на прибуток, прибуток якого звільнений від оподаткування відповідно до положень цього Кодексу, у розмірі прибутку, звільненого від оподаткування у період, за який виплачуються дивіденди;
фізичним особам.
Розрахунок авансового внеску з податку на прибуток підприємств на суму виплачених дивідендів (прирівняних до них платежів) здійснюється у Додатку АВ до рядка 20 АВ Податкової декларації з податку на прибуток підприємств (далі - Додаток АВ), затвердженої наказом міністерства фінансів України від 20.10.2015 № 897, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 11.11.2015 за № 1415/27860.
Так, у рядку 4 Додатка АВ відображається сума перевищення дивідендів, що підлягають виплаті, над значенням об'єкта оподаткування за відповідний(і) податковий(і) (звітний(і)) рік (роки), за результатами якого(их) виплачуються дивіденди, позитивне значення (сума позитивних значень) (сума виплачених дивідендів - (рядок 04 + рядок 07- рядок 07.2 + рядок 09 + рядок 11+ рядок 13 -рядок 14 Податкової декларації з податку на прибуток підприємств)).
Тобто у рядку 4 Додатка АВ відображається додатне    значення
різниці між сумою виплачених дивідендів та об'єктом оподаткування року, за який виплачуються дивіденди.
Об'єкт оподаткування звітного (податкового) року, за який виплачуються дивіденди, враховується лише за умови, що зобов'язання з податку на прибуток за цей рік погашено. Якщо зобов'язання з податку на прибуток не погашено, то в рядку 4 Додатка АВ відображається вся сума виплачених дивідендів.
Сума дивідендів, з якої має бути сплачено авансовий внесок у звітному (податковому) періоді (рядок 1 - рядок 1.1 - рядок 1.2 - рядок 1.3 - рядок 2 - рядок З додатка АВ), але не більше значення рядка 4 додатка АВ, відображається у рядку 5 Додатка АВ.
За наведеною у рядку 5 Додатка АВ формулою в ньому відображається сума дивідендів (рядок 1) без врахування суми дивідендів, із якої авансові внески не сплачуються (п.п. 57.Iі.З Кодексу), і порівнюється із сумою перевищення в рядку 2 Додатка АВ.
Внаслідок цього авансовий внесок сплачується тільки з дивідендів у межах суми такого перевищення, що передбачено п.п. 57.1-1.2 ПКУ.
Отже, якщо виконується умова (р. 1 - р. 1.1 - р. 1.2 - р. 1.3 - р. З - р. 4) < р. 2, то в такому випадку р. 5 = р. 1 - р. 1.1 - р. 1.2 - р. 1.3 - р. З - р. 4.
Якщо (р. 1 - р. 1.1 - р. 1.2 - р. 1.3 - р. З - р. 4) > р. 2, то в такому випадку р. 5 = р. 2
Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).