X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 09.08.2018 р. № 3498/6/99-99-15-03-02-15/ІПК


Про оподаткування ПДВ


Державна фіскальна служба України розглянула звернення щодо порядку оподаткування ПДВ операцій з постачання технічних та інших засобів реабілітації (крім автомобілів), послуги з їх ремонту та доставки, товарів спеціального призначення, а також комплектуючих і напівфабрикатів для виготовлення технічних та інших засобів реабілітації (крім автомобілів), у тому числі виробів медичного призначення для індивідуального користування, для інвалідів та інших пільгових категорій населення та, керуючись статтею 52 розділу II Податкового кодексу України (далі - ПКУ), повідомляє.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, регулюються нормами ПКУ (пункт 1.1 статті 1 розділу І ПКУ).
Правові основи оподаткування ПДВ встановлено розділом V та підрозділом 2 розділу XX ПКУ.
Згідно з підпунктами «а» і «б» пункту 185.1 статті 185 розділу V ПКУ об’єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання товарів/послуг, місце постачання яких відповідно до статті 186 розділу V ПКУ розташоване на митній території України.
Під постачанням товарів розуміється будь-яка передача права на розпоряджання товарами як власник, у тому числі продаж, обмін чи дарування такого товару, а також постачання товарів за рішенням суду (підпункт 14.1.191 пункту 14.1 статті 14 розділу І ПКУ). При цьому продаж (реалізація) товарів - це будь-які операції, що здійснюються згідно з договорами купівлі-продажу, міни, поставки та іншими господарськими, цивільно-правовими договорами, які передбачають передачу прав власності на такі товари за плату або компенсацію незалежно від строків її надання, а також операції з безоплатного надання товарів (підпункт 14.1.202 пункту 14.1 статті 14 розділу І ПКУ).
Відповідно до підпункту 197.1.3 пункту 197.1 статті 197 розділу V ПКУ звільняються від оподаткування ПДВ операції з постачання, зокрема:
технічних та інших засобів реабілітації (крім автомобілів), послуги з їх ремонту та доставки; товарів спеціального призначення, у тому числі виробів медичного призначення для індивідуального користування, для інвалідів та інших пільгових категорій населення, визначених законодавством України за переліком, затвердженим Кабінетом Міністрів України;
комплектуючих і напівфабрикатів для виготовлення технічних та інших засобів реабілітації (крім автомобілів), товарів спеціального призначення, у тому числі виробів медичного призначення для індивідуального користування, для інвалідів та інших пільгових категорій населення за переліком, затвердженим Кабінетом Міністрів України.
При цьому слід зазначити, що згідно з пунктами 197.4 і 197.5 режим звільнення від оподаткування ПДВ, передбачений пунктом 197.1 статті 197 розділу V ПКУ:
поширюється на операції із ввезення на митну територію України;
не поширюється на операції з підакцизними товарами, зазначеними у розділі VI ПКУ.
Переліки технічних та інших засобів реабілітації (крім автомобілів) для інвалідів та інших пільгових категорій населення, операції з постачання і послуги з ремонту та доставки яких звільняються від обкладення податком на додану вартість та комплектувальних виробів і напівфабрикатів для виготовлення технічних та інших засобів реабілітації (крім автомобілів) для інвалідів та інших пільгових категорій населення, операції з постачання яких звільняються від обкладення податком на додану вартість затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 2 лютого 2011 року № 79, із змінами і доповненнями (далі -Переліки № 79).
Переліки № 79 містять інформацію щодо найменування товарів і послуг та коди згідно з УКТЗЕД, за якими класифікуються такі товари, операції з постачання на митній території України та/або ввезення на митну територію України яких звільняються від оподаткування ПДВ.
Враховуючи викладене, операція платника податку з постачання на митній території України та/або ввезення на митну територію України товарів, які класифікуються за відповідними кодами товарних позицій згідно з УКТ ЗЕД та включені до Переліків № 79, звільняються від оподаткування ПДВ.
Операція платника податку з постачання на митній території України та/або ввезення на митну територію України товарів, які не включено до Переліків № 79, оподатковуються ПДВ у загальновстановленому порядку за ставкою 20 відсотків.
Разом з цим повідомляємо, що згідно з нормами чинного законодавства платники податку зобов’язані самостійно декларувати свої податкові зобов’язання та визначати сутність і відповідність здійснюваних ними операцій тим, які перераховані ПКУ.
При цьому пунктом 44.1 статті 44 розділу II ПКУ передбачено, що для цілей оподаткування платники податків зобов'язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов'язаних з визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.
Платникам податків забороняється формування показників податкової звітності, митних декларацій на підставі даних, не підтверджених документами, що визначені абзацом першим пункту 44.1 статті 44 розділу II ПКУ.
Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (пункт 52.2 статті 52 розділу II ПКУ).