X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 10.08.2018 р. № 3507/6/99-99-15-02-02-15/ІПК


Державна фіскальна служба України розглянула звернення щодо дати проведення контрольованої операції та, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), у межах компетенції повідомляє таке.
Згідно з п. 18 розділу IV Порядку складання Звіту про контрольовані операції, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 18.01.2016 № 8, у графах 14, 15 «Дата здійснення операції» розділу «Відомості про контрольовані операції» додатка до звіту про контрольовані операції зазначається однакова дата - дата переходу прав власності на товари або дата складення акта чи іншого документа, оформленого відповідно до вимог чинного законодавства, який підтверджує виконання робіт або надання послуг.
Відповідно до ст. 9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» (далі - Закон) господарські операції повинні бути відображені в облікових регістрах у тому звітному періоді, в якому вони були здійснені. Підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи.
Методологічні засади формування в бухгалтерському обліку інформації про витрати підприємства та її розкриття в фінансовій звітності визначає Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 16 «Витрати», затверджене наказом Міністерства фінансів України від 31 грудня 1999 року № 318 (далі -П(С) БО 16).
Згідно з П(С) БО 16:
витрати відображаються в бухгалтерському обліку одночасно зі зменшенням активів або збільшенням зобов'язань;
витрати визнаються витратами певного періоду одночасно з визнанням доходу, для отримання якого вони здійснені. Витрати, які неможливо прямо пов'язати з доходом певного періоду, відображаються у складі витрат того звітного періоду, в якому вони були здійснені.
Слід зазначити, що кожен конкретний випадок податкових взаємовідносин потребує аналізу документів та матеріалів, що дозволяють ідентифікувати предмет запиту.
У Вашому зверненні недостатньо інформації для надання більш конкретної відповіді стосовно дати визнання операції з придбання послуг контрольованою у разі якщо первинний документ (акт виконаних робіт) складено у звітному періоді, наступному після фактичного здійснення господарської операції.
Водночас зазначаємо, що відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податку, якому надано таку консультацію.