X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДФС У ЗАПОРIЗЬКIЙ ОБЛАСТI

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 13.08.2018 р. № 3516/ІПК/08-01-12-03-16


Про плату за землю та віднесення її до складу витрат


Головне управління ДФС у Запорізькій області, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), на запит Товариства щодо плати за землю та правомірності віднесення в бухгалтерському обліку до складу витрат сум оренд ної плати повідомляє.
Товариство поінформувало, що за укладеним з органом місцевого самоврядування договором оренди землі (далі - Договір) користується земельною ділянкою (далі - Ділянка), на якій розташований об’єкт нерухомості (далі - Об’єкт), власником якого є інше підприємство
Товариство запитує про наявність у нього обов’язку щодо нарахування та сплати податкових зобов’язань з орендної плати за Ділянку, якщо зміни до Договору не вносилися.
Відносини, пов’язані з орендою землі, регулюються Земельним та Цивільним кодексами України, Законом України «Про оренду землі» (далі - Закон), законами України, іншими нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до них, а також договором оренди землі.
Оскільки, при відчуженні Об’єкта відбувається й відчуження прав користування орендованою земельною ділянкою, то орендар для забезпечення умов переходу прав користування зобов’язаний вжити заходи із отримання згоди орендодавця щодо вчинення таких дій, а також державної реєстрації відчуження таких прав, передбачених ст. 8 і Закону.
Таким чином, припинення у Товариства обов’язку із справляння орендної плати за Ділянку відбудеться після вчинення відповідних дій щодо припинення державної реєстрації Договору, якщо інше не передбачено істотними умовами такого Договору.
Відповідно до п.п. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 Кодексу об’єктом оподаткування податком на прибуток є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень Кодексу.
Положеннями Кодексу не передбачено різниць для коригування фінансового результату до оподаткування на суми орендної плати, які були нараховані та сплачені до бюджету.
Зазначені операції відображаються згідно з правилами бухгалтерського обліку при визначенні фінансового результату до оподаткування.
Водночас, регулювання питань методології бухгалтерського обліку та фінансової звітності здійснюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері бухгалтерського обліку, затверджує національні положення (стандарти) бухгалтерського обліку, національні положення (стандарти) бухгалтерського обліку в державному секторі, інші нормативно-правові акти щодо ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності (п. 2 ст. 6 Закону України від 16 липня 1999 р. № 996-ХІV «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні»).
Отже, за роз’ясненням щодо порядку відображення в бухгалтерському обліку сум орендної плати, які були нараховані та сплачені до бюджету у період з моменту реалізації нерухомого майна до винесення рішення та укладення договору з Запорізькою міською радою щодо зменшення розміру земельної ділянки доцільно звернутись до Міністерства фінансів України.
Податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).