X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 13.08.2018 р. № 3530/6/99-99-08-02-01-15/ІПК

Про здійснення записів щодо проведення робіт з гарантійного (післягарантійного) ремонту реєстраторів розрахункових операцій (далі - РРО), робіт з технічного обслуговування РРО


Державна фіскальна служба України розглянула запит щодо здійснення записів про проведення робіт з гарантійного (післягарантійного) ремонту реєстраторів розрахункових операцій (далі - РРО), робіт з технічного обслуговування РРО та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України, повідомляє таке.
Правові засади застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг визначає Закон України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі - Закон № 265).
Підпунктом 14 статті 3 Закону № 265 встановлено, що суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу, зобов’язані, зокрема, вводити в експлуатацію, проводити технічне обслуговування без порушення раніше здійсненого належним чином опломбування РРО, ремонтувати РРО через центри сервісного обслуговування (далі - ЦСО) в
порядку, встановленому Порядком технічного обслуговування та ремонту реєстраторів розрахункових операцій, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 12 травня 2004 року № 601 (далі - Порядок № 601).
Підпунктами 1 та 3 статті 14 Закону № 265 встановлено, що ЦСО зобов’язані проводити свою діяльність відповідно до Порядку № 601. При здійсненні технічного обслуговування або ремонту РРО забезпечувати відповідність їх конструкції та програмного забезпечення конструкторсько-технологічній та програмній документації виробника.
Пунктом 7 Порядку № 601 встановлено, що експлуатаційні документи на РРО, в тому числі іноземного виробництва, повинні складатися державною мовою і відповідати вимогам національного стандарту
ДСТУ ГОСТ 2.601:2006 та цього Порядку. Експлуатаційні документи повинні містити доступну і достовірну інформацію. До експлуатаційних документів належать паспорт (формуляр), інструкція з експлуатації, інші текстові, графічні конструкторські матеріали, які окремо або в сукупності дають можливість ознайомитися з характеристиками РРО, правилами їх застосування.
Абзацом двадцятим пункту 8 Порядку № 601 встановлено, що паспорт (формуляр) повинен мати окремі розділи для внесення даних щодо введення РРО в експлуатацію та його гарантійного (післягарантійного) ремонту.
Чинним наказом Міністерства фінансів України від 14.06.2016 № 547, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 05.07.2016 за № 918/29048 затверджено, зокрема, Порядок реєстрації та ведення розрахункових книжок, книг обліку розрахункових операцій (далі - Порядок № 547).
Пунктом 11 глави 4 розділу II Порядку № 547 встановлено, що у розділі 4 книги обліку розрахункових операцій (далі - КОРО), зареєстрованої на РРО, обліковуються ремонти, роботи з технічного обслуговування, а також перевірки конструкції та програмного забезпечення РРО. Графи 1-5 заповнює особа, яка здійснює ремонт, технічне обслуговування або перевірку, графи 6 та 7 - працівник суб’єкта господарювання після відновлення працездатності РРО. У разі виходу РРО з ладу графи 1, 2 заповнює працівник суб’єкта господарювання безпосередньо після виходу РРО з ладу. За потреби до розділу 4 КОРО може вноситися додаткова інформація.
З огляду на викладене суб’єкт господарювання має діяти у порядку та спосіб, визначені чинним законодавством та нормативно-правовими актами України.
Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.