X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДФС У ДНIПРОПЕТРОВСЬКIЙ ОБЛАСТI

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 16.08.2018 р. № 3561/ІПК/04-36-12-23-21


Про податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки


Головне управління ДФС у Дніпропетровській області, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), на запит Товариства щодо справляння податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (далі — Податок), повідомляє.
Товариство поінформувало, що є власником нежитлових приміщень (офісних, побутових та виробничих), частина яких надається в оренду.
Товариство, посилаючись на пункт «є» п.п. 266.2.2 п. 266.2 ст. 266 Кодексу, запитує за які з об’єктів нерухомості у нього виникають податкові зобов’язання з Податку.
Пунктом «є» п.п. 266.2.2 п. 266.2 ст. 266 Кодексу з об’єктів оподаткування Податком виключено будівлі промисловості, зокрема виробничі корпуси, цехи, складські приміщення промислових підприємств.
Кодекс не відносить передачу об’єктів нерухомого майна в оренду до підстав, що визначають припинення виконання податкових зобов’язань з Податку.
З метою уніфікації об’єктів нерухомості Державним комітетом України по стандартизації, метрології та сертифікації розроблено та затверджено наказом від 17.08.2000 № 507 Державний класифікатор будівель та споруд ДК 018-200 (далі - Класифікатор), який містить Методику класифікації будівель за головною класифікаційною ознакою.
Дія пункту «є» п.п. 266.2.2 п. 266.2 ст. 266 Кодексу розповсюджується на об’єкти нерухомості, зазначені у класі 1251 «Будівлі промислові», власники яких є промисловими підприємствами в значенні КВЕД, що використовують такі об’єкти нерухомості для провадження власної господарської діяльності.
Оскільки, фактичне головне призначення кожного конкретного об’єкта нерухомості обчислюється у порядку, визначеному Класифікатором, із використанням Методики ідентифікації за головною класифікаційною ознакою будівель багатофункціонального призначення, то Товариству доцільно звернутись до органу, уповноваженого на ведення Класифікатора, за отриманням необхідного висновку про таке призначення.
Таким чином, якщо Товариство є промисловим, то дія частини «є» п.п. 266.2.2 п. 266.2 ст. 266 Кодексу розповсюджується на будівлі, які використовуються Товариством при виробництві та класифікуються у класі 1251 «Будівлі промислові» Класифікатора.
За інші об’єкти нерухомості у Товариства виникають податкові зобов’язання з Податку.
Податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).