Головне управління ДФС у Дніпропетровській області, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), на лист Банку щодо сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (далі - Податок), повідомляє.
Банк поінформував, що Дніпровська міська рада рішенням від 06.12.2017 №12/27 «Про ставки та пільги зі сплати по податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, на території міста» (далі - Рішення) звільнила платників від сплати Податку за господарські, у тому числі присадибні будівлі, що перебувають у їх власності, допоміжні (нежитлові) приміщення, до яких належать сараї, хліви, гаражі, майстерні, вбиральні, погреби, навіси, котельні, бойлерні, трансформаторні підстанції тощо за умов, що така нерухомості не здається в оренду, лізінг, заставу, не використовується у підприємницькій діяльності (п.п. 2.3 п. 2 Додатку 2 до Рішення).
Банк, як власник паркувальних місць в житлових комплексах та гаражу (далі -Об’єкти), які не використовуються Банком у підприємницькій діяльності та утримуються з метою подальшого продажу і відшкодування неповернених боргів, що набуті у власність внаслідок звернення стягнення в рахунок погашення простроченої заборгованості за кредитами, запитує про правомірність застосування ним норм п.п. 2.3 п. 2 Додатку 2 до Рішення до Об’єктів.
Платниками Податку є юридичні особи - власники житлової та/або нежитлової нерухомості (п.п. 266.1.1 п. 266.1 ст. 266 Кодексу).
Кодекс містить чіткий перелік об’єктів нерухомості, які виключені з об’єктів оподаткування Податком (п.п. 266.2.2 п.266.2 ст.266 Кодексу). Разом з тим підпунктом 266.4.2 п. 266.4 ст. 266 Кодексу органам місцевого самоврядування надано право встановлювати пільги з Податку, що сплачується на відповідній території.
З метою уніфікації об’єктів нерухомості Державним комітетом України по стандартизації, метрології та сертифікації розроблено та затверджено наказом від 17.08.2000 № 507 Державний класифікатор будівель та споруд ДК 018-200 (далі -Класифікатор), який містить Методику класифікації бзщівель за головною класифікаційною ознакою.
Оскільки фактичне головне призначення кожного конкретного об’єкта нерухомості обчислюється на підставі документів, що підтверджують право власності, у порядку, визначеному Класифікатором, із використанням Методики ідентифікації за головною класифікаційною ознакою будівель багатофункціонального призначення, то Банку доцільно звернутись до органу,
уповноваженого на ведення Класифікатора, за отриманням необхідного висновку про таке призначення.
Якщо класифіковані у висновку Об’єкти відповідають категоріям будівель та споруд, на які підпунктом 2.3 п. 2 Додатку 2 до Рішення встановлено пільгу, то Банк, як платник Податку, зобов’язаний подавати Податкову декларацію з Податку, форма якої затверджена наказом Міністерства фінансів України від 10.04.2015 №408, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 29.04.2015 за № 479/26924, із зазначенням у графах 5 та 6 вказаної декларації відповідно коду пільги та суми пільги зі сплати Податку для відповідних об’єктів нерухомості.
За інші об’єкти нерухомості у Банка виникають податкові зобов’язання зі сплати Податку на загальних підставах.
Податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |