Головне управління ДФС у Рівненській області, керуючись ст, 52 Податкового кодексу України (далі - ПКУ), розглянуло запит про надання індивідуальної податкової консультації щодо нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок), особою, яка провадить незалежну професійну діяльність та одночасно є пенсіонером , враховуючи фактично викладені обставини, повідомляє наступне.
Згідно з п.5 частини першої ст.4 Закону № 2464 платниками єдиного внеску є особи, які провадять незалежну професійну діяльність, а саме наукову, літературну, артистичну, художню, освітню або викладацьку, а також медичну, юридичну практику, в тому числі адвокатську, нотаріальну діяльність, або особи, які провадять релігійну (місіонерську) діяльність, іншу подібну діяльність та отримують дохід від цієї діяльності.
Платники єдиного внеску зобов’язані своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок (п.1 частини другої ст.6 Закону № 2464).
Відповідно до частини двштадцятої ст.9 Закону № 2464 єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.
Базою нарахування єдиного внеску для осіб, які проводять незалежну професійну діяльність, є сума доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску на місяць,
У разі якщо таким платником не отримано дохід (прибуток) у звітному кварталі або окремому місяці звітного кварталу, такий платник зобов'язаний визначити базу нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої цим Законом. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.
Згідно з номами частини п’ятої ст.8 Закону №2464 єдиний внесок для всіх платників єдиного внеску встановлено у розмірі 22 відсотки відповідно до зазначеної ст. 7 цього Закону бази нарахування єдиного внеску.
Відповідно до частини четвертої ст.4 Закону № 2464 (в редакції Закону України від 06.12.2016 р. № 1774-VIII, від 03.10.2017 р. № 2148-VIII"Про внесення змін до деяких законодавчих актів України") фізичні особи -підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, члени фермерського господарства, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах, звільняються від сплати за себе єдиного внеску, якщо вони отримують пенсію за віком або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування", та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу. Такі особи можуть бути платниками єдиного внеску виключно за умови їх добровільної участі у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.
Враховуючи викладене, відповідно до п.5 частини першої ст.4 Закону № 2464 особи, які провадяит незалежну професійну діяльність та є пенсіонерами повинні сплачувати єдиний внесок на загальних підставах та подавати до органу доходів і зборів обов’язкову звітність.
Крім того повідомляємо, що відповідно до п.52.2 ст. 52 ПКУ індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використолвуватись виключно платником податків якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |