X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 23.08.2018 р. № 3703/П/99-99-15-01-01-14/ІПК


Державна фіскальна служба України, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), розглянула звернення .................про отримання податкової консультації щодо транспортного податку та повідомляє таке.
Законом України від 28 грудня 2014 року № 71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи», який набрав чинності з 01.01.2015, запроваджено транспортний податок, порядок сплати якого передбачено статтею 267 Податкового кодексу України (далі - Кодекс).
Транспортний податок відноситься до місцевих податків (пункт 10.2 статті 10 Кодексу).
Пунктом 12.3 статті 12 Кодексу визначено, що сільські, селищні, міські ради та ради об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, у межах своїх повноважень приймають рішення про встановлення місцевих податків та зборів. Встановлення місцевих податків та зборів здійснюється у порядку, визначеному Кодексом у формі прийняття відповідного рішення.
Платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, що відповідно до підпункту 267.2.1 пункту 267.2 статті 267 Кодексу є об’єктами оподаткування.
Згідно з підпунктом 267.2.1 пункту 267.2 статті 267 Кодексу у 2018 році об’єктом оподаткування транспортним податком є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.
Така вартість визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику економічного, соціального розвитку і торгівлі (далі - Мінекономрозвитку), за методикою, затвердженою Кабінетом Міністрів України, станом на 1 січня податкового
(звітного) року виходячи з марки, моделі, року випуску, об’єму циліндрів двигуна, типу пального.
Механізм визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів встановлено постановою Кабінету Міністрів України від 18 лютого 2016 року № 66 «Про затвердження Методики визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів та внесення змін у додатки 1 і 2 до Порядку визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів, мотоциклів, мопедів» (зі змінами) (далі - Методика).
Мінекономрозвитку відповідно до пункту 13 Методики розраховує середньоринкову вартість автомобіля та щороку до 1 лютого податкового (звітного) року розміщує на своєму офіційному веб-сайті перелік легкових автомобілів, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати (далі - Перелік).
У цьому році Мінекономрозвитку визначило середньоринкову вартість легкових автомобілів і Перелік об’єктів оподаткування розмістило на своєму офіційному веб-сайті.
Згідно з Переліком середньоринкова вартість легкового автомобіля марки АUDІ, модель 07, з об’ємом циліндрів двигуна - 3,0 л, тип пального - дизель, рік випуску - до 3 років (включно), становить понад 1 396 125 гривень.
У 2017 році середньоринкова вартість легкового автомобіля вказаної марки та моделі з роком випуску до 2 років (включно), становила понад 1 200 000 гривень.
Отже, легковий автомобіль, марки АUDІ, модель 07, тип пального дизель, об’ємом циліндрів двигуна - 2967 куб. см, про який зазначаєте у своєму зверненні, 2014 року випуску, не є об’єктом оподаткування транспортним податком у 2017 - 2018 роках.
Одночасно повідомляємо, що індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (пункт 52.2 статті 52 Кодексу).