X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 23.08.2018 р. № 3717/5/99-99-15-01-16/ІПК


Державна фіскальна служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), розглянула звернення Бердянського прикордонного загону Азово-Чорноморського регіонального управління ......щодо компенсації сум податку на доходи фізичних осіб, що утримані з доходу у вигляді підйомної допомоги і в межах компетенції повідомляє, що відповідь надається з урахуванням фактичних обставин, викладених у зверненні.
Відносини, які виникають у сфері справляння податків і зборів, регулюються Кодексом, відповідно до п. 168.5 ст. 168 розділу IV якого суми податку на доходи фізичних осіб, що утримуються з грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, одержаних військовослужбовцями у зв'язку з виконанням обов'язків несення служби, спрямовуються виключно на виплату рівноцінної та повної компенсації втрат доходів цієї категорії громадян.
Згідно з п. 10 ст. 14 Закону України від 20 грудня 1991 року № 2011-XII «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» (далі - Закон № 2011) військовослужбовці та члени їх сімей, які мають право на пільги, гарантії та компенсації відповідно до цього Закону, користуються пільгами, гарантіями та компенсаціями, встановленими для громадян України законами та іншими нормативно-правовими актами.
Пунктом 3 ст. 9 і Закону № 2011 передбачено виплату підйомної допомоги при переїзді військовослужбовців.
Відповідно до ст. 9і Закону № 2011 з метою упорядкування виплати підйомної допомоги військовослужбовцям Державної прикордонної служби України наказом Міністерства внутрішніх справ України від 19.08.2016 № 848 затверджено Інструкцію про умови та порядок виплати підйомної допомоги військовослужбовцям Державної прикордонної служби України (далі - Інструкція) пунктом 1 якої встановлено, що військовослужбовцям, які проходять військову службу за контрактом або перебувають на кадровій військовій службі та військовій службі за призовом осіб офіцерського складу (далі - військовослужбовці), що переїхали на нове місце військової служби в інший населений пункт у зв'язку з призначенням на військову посаду, зарахуванням до військового навчального закладу, строк навчання в якому становить не менше шести місяців, або у зв'язку з передислокацією органу (підрозділу) Державної прикордонної служби України (далі - орган (підрозділ) Держприкордонслужби), виплачується підйомна допомога в розмірі місячного грошового забезпечення.
Залежно від посади, на яку призначено військовослужбовця або яку він займав до дня прибуття органу (підрозділу) Держприкордонслужби до нового пункту постійної дислокації, розмір підйомної допомоги визначається, виходячи з посадового окладу, окладу за військовим званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія) (п. 2 Інструкція № 848).
Отже, виплати військовослужбовцям підйомної допомоги спрямовуються на покриття їх витрат у зв’язку з переїздом на нове місце військової служби.
Наказом Міністерства фінансів України від 12.03.2012 № 333 затверджено Інструкцію щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету (далі - Інструкція), якою встановлено перелік видатків за кодами економічної класифікації.
Звертаємо увагу на те, що положенням п. 168.5 ст. 168 Кодексу передбачено компенсацію сум податку на доходи фізичних осіб, що утримуються лише з грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, одержаних військовослужбовцями у зв'язку з виконанням ними обов'язків несення служби.
Враховуючи зазначене, оскільки підйомна допомога, що виплачується військовослужбовцям, не пов'язана з виконанням обов'язків несення служби, то на такі виплати положення п. 168.5 ст. 168 Кодексу щодо компенсації сум податку на доходи фізичних осіб не поширюються.
Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.