Державна фіскальна служба України розглянула звернення щодо порядку оподаткування ПДВ операцій із ввезення товарів у митному режимі реімпорту, та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - ПКУ), повідомляє.
Як зазначено у зверненні, платником податку (постачальником) було вивезено за межі митної території України товар у митному режимі експорту. В подальшому товар було повернуто покупцем та ввезено на митну територію України. V
За інформацією митниці ДФС у ... області митне оформлення товару, заявленого в митний режим «експорт», здійснено за митними деклараціями від та вивезено за межі митної території України.
Після доставки до країни імпорту - Туреччини, зазначений вище товар повернуто покупцем на митну територію України відповідно до акту про повернення товару, у зв’язку з невідповідністю фітосанітарним нормам, про що свідчать відмітки фітосанітарної служби Туреччини на фітосанітарних сертифікатах.
Повернутий товар заявлено декларантом у митний режим «реімпорт» за митними деклараціями від .. №№.. зі сплатою ПДВ відповідно до норм ПКУ.
До фактурної вартості (по митних деклараціях №№...), заявленої відповідно до рахунку-фактури, декларантом додано витрати на транспортування, розраховані пропорційно вазі товару на підставі інвойсу на фрахт.
Відповідно до статті 82 Митного кодексу України (далі - МКУ) експорт (остаточне вивезення) - це митний режим, відповідно до якого українські товари випускаються для вільного обігу за межами митної території України без зобов’язань щодо їх зворотного ввезення. Відповідно до частини 1 статті 84 МКУ товари, поміщені у митний режим експорту, втрачають статус українських товарів з моменту їх фактичного вивезення за межі митної території України.
Згідно статті 77 МКУ реімпорт - це митний режим, відповідно до якого товари, що були вивезені або оформлені для вивезення за межі митної території України, випускаються у вільний обіг на митній території України зі звільненням від сплати митних платежів, встановлених законами України на імпорт цих товарів, та без застосування заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності.
Відповідно пункту 6 частини 2 статті 321 МКУ перебування товарів, транспортних засобів комерційного призначення під митним контролем закінчується у разі вивезення за межі митної території України - після здійснення митного оформлення товарів, транспортних засобів комерційного призначення та перетинання ними митного кордону України, за винятком
митних режимів, які передбачають перебування під митним контролем протягом усього часу дії митного режиму.
Відповідно до пункту 206.3 статті 206 ПКУ операції із ввезення товарів у митному режимі реімпорту звільняються від оподаткування податком на додану вартість, крім операцій із ввезення відповідно до пункту 3 частини другої статті 78 МКУ, що оподатковуються податком за ставкою, визначеною підпунктом 194.1.1 пункту 194.1 статті 194 ПКУ.
Згідно пункту 3 частини другої статті 78 МКУ у митний режим реімпорту можуть бути поміщені товари, які були поміщені у митний режим експорту (остаточного вивезення) і повертаються особі, яка їх експортувала, у зв’язку з невиконанням (неналежним виконанням) умов зовнішньоекономічного договору, згідно з яким ці товари помішувалися у митний режим експорту, або з інших обставин, що перешкоджають виконанню цього договору.
Статтею 65 МКУ визначено, що визначення митної вартості товарів, що ввозяться на митну територію України та помішуються в митні режими, відмінні від режиму імпорту (крім митного режиму транзиту ) зі справлянням митних платежів здійснюється відповідно до глави 9 МКУ
Відповідно до статті 49 МКУ митною вартістю товарів, які переміщуються через митний кордон України, є вартість товарів, що використовується для митних цілей, яка базується на ціні, що фактично сплачена або підлягає сплаті за ці товари.
Відповідно до частини 1 статті 51 МКУ митна вартість товарів, що переміщуються через митний кордон України, визначається декларантом відповідно до норм МКУ.
Частиною 10 статті 58 МКУ встановлено, що при визначенні митної вартості до ціни, що була фактично сплачена або підлягає сплаті за оцінювані товари, серед іншого додаються такі витрати (складові митної вартості), якщо вони не включалися до ціни, що була фактично сплачена або підлягає сплаті: витрати на транспортування оцінюваних товарів до аеропорту, порту або іншого місця ввезення на митну територію України; витрати на навантаження, вивантаження та обробку оцінюваних товарів, пов'язані з їх транспортуванням до аеропорту, порту або іншого місця ввезення на митну територію України; витрати на страхування цих товарів, тощо.
Поставку товару за митними деклараціями типу ЕК10РР від ... №№ ... здійснено на умовах поставки «БОВ - Херсон».
Відповідно до міжнародних правил Інкотермс 2010 на умовах поставки «БОВ» витрати, пов’язані з транспортуванням товару не включаються до контрактної вартості, тобто повинні бути додані до фактурної вартості товару при визначенні митної вартості.
Отже, нарахування та сплата податку на додану вартість за митними деклараціями від ... №№ ...здійснені у відповідності до вимог податкового та митного законодавства.
Відповідно до пункту 52.2 статті 52 ПКУ податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |