X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДФС У ВIННИЦЬКIЙ ОБЛАСТI

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 29.08.2018 р. № 3764/ІПК/02-32-12-04

Про визначення доходу платника єдиного податку третьої групи - юридичної особи

Головне управління ДФС у Вінницькій області на звернення Товариства щодо визначення доходу, що надає право перебувати на спрощеній системі оподаткування в наступному звітному періоді при надходженні на розрахунковий рахунок підприємства суми компенсації (відшкодування) за рішенням суду, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.
Товариство поінформувало, що є платником єдиного податку третьої групи зі ставкою 3 відс. зі сплатою ПДВ, отримало на розрахунковий рахунок кошти, як компенсацію (відшкодування) за рішенням суду, а саме: інфляційні витрати та 3% річних, які були включені до бази оподаткування та відображені в декларації платника єдиного податку, та запитує, що у разі перевищення граничної суми (5 млн.грн.) яким чином Товариство має враховувати дохід, що дає право на застосування спрощеної системи оподаткування в наступному звітному періоді і як дана ситуація відображається в декларації платника єдиного податку третьої групи (юридичної особи).
Відповідно до п.п. 2 п. 292.1 ст. 292 Кодексу доходом платника єдиного податку для юридичної особи є будь-який дохід, включаючи дохід представництв, філій, відділень такої юридичної особи, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 ст. 292 Кодексу.
Визначення доходу здійснюється для цілей оподаткування єдиним податком та для надання права суб’єкту господарювання зареєструватися платником єдиного податку та/або перебувати на спрощеній системі оподаткування (п. 292.14 ст. 292 Кодексу).
Статтею 292 Кодексу визначено перелік доходів та їх склад для юридичної особи — платника єдиного податку третьої групи.
Дохід визначається на підставі даних спрощеного бухгалтерського обліку щодо доходів та витрат (п. 292.13 ст.292, п.п. 296.1.3 п.296.1 ст.296 Кодексу).
Дохід обліковується згідно з національними положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку та/або іншими нормативно-правові актами Міністерства фінансів України з питань бухгалтерського обліку.
Датою отримання доходу платника єдиного податку є дата надходження коштів платнику єдиного податку у грошовій (готівковій або безготівковій) формі, дата підписання платником єдиного податку акта приймання-передачі безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг) (п.292.6 ст.292 Кодексу).
Разом з цим п. 292.15 ст. 292 Кодексу встановлено, що при визначенні обсягу доходу, що дає право суб’єкту господарювання зареєструватися платником єдиного податку та/або перебувати на спрощеній системі оподаткування в наступному податковому (звітному) періоді, не включається
дохід, отриманий як компенсація (відшкодування) за рішенням суду за будь-якіпопередні (звітні) періоди.
Водночас якщо юридична особа - платник єдиного податку отримує суму коштів як компенсацію (відшкодування) за рішенням суду за будь-які попередні (звітні) періоди, то така сума, якщо її визначено згідно з бухгалтерським обліком як дохід, має включатися до об’єкта оподаткування єдиним податком у податковому (звітному) періоді, у якому така сума отримана.    
Згідно п.46.5    ст.46 Кодексу форма податкової декларації
встановлюється центральним органом органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику.
Відповідно п.46.4 ст.46 Кодексу якщо платник податків вважає, що форма податкової декларації, визначена центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, збільшує або зменшує його податкові зобов'язання, всупереч нормам цього Кодексу з такого податку чи збору, він має право зазначити цей факт у спеціально відведеному місці в податковій декларації.
У разі необхідності платник податків може подати разом з такою податковою декларацією доповнення до такої декларації, які складені за довільною формою, що вважатиметься невід'ємною частиною податкової декларації. Таке доповнення подається з поясненням мотивів його подання. Платник податків, для якого цим Кодексом встановлено обов'язок подання звітності в електронній формі, подає таке доповнення в електронній формі.
Відповідно до пункту 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.