Державна фіскальна служба України розглянула звернення щодо отримання індивідуальної податкової консультації стосовно сплати (перерахування) податку на доходи фізичних осіб із доходів, нарахованих (виплачених) фізичним особам та надає індивідуальну податкову консультацію з порушених у ньому питань.
Особи, які відповідно до ПКУ мають статус податкових агентів, зобов’язані подавати у строки, встановлені ПКУ для податкового кварталу, податковий розрахунок суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, а також суми утриманого з них податку до контролюючого органу за місцем свого розташування (п.п. «б» п. 176.2 ст. 176 ПКУ).
Такий розрахунок подається лише у разі нарахування сум зазначених доходів платнику податку податковим агентом протягом звітного періоду. Запровадження інших форм звітності з зазначених питань не допускається
Форма та Порядок заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (форма № 1ДФ) (далі - Порядок) затверджені наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 № 4.
Відповідно до п 1.2. Порядку податковий розрахунок - документ, який свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.
Відображення показників в податковому розрахунку №1-ДФ здійснюється на підставі відповідних первинних документів та бухгалтерського обліку підприємства за звітний податковий період.
При цьому, згідно з п.п З.2., п. 3.4. та 3.5 розд. III Порядку заповнення та подання податковими агентами цього розрахунку за звітний квартал, у звітності ф. №1ДФ відображається у графі За «Сума нарахованого доходу», у графі З «Сума виплаченого доходу, у графі 4а «Сума нарахованого податку» у графі 4 «Сума перерахованого податку».
Тобто, Порядком передбачено відображення у податковому розрахунку сум доходів фактично нарахованих (виплачених) платнику податку у відповідному періоді та сум нарахованого і перерахованого податку на доходи фізичних осіб та військового збору.
Крім того, у графі 5 "Ознака доходу" вид нарахованого доходу зазначається ознакою доходу, що затверджено наказом №4.
Отже, в податковому розрахунку зазначається ознака доходу, що відповідає виду нарахованого доходу платнику податку.
Також зазначаємо, що у розділі II у рядку "Військовий збір" відображається загальна сума нарахованого доходу, загальна сума виплаченого доходу, загальна сума нарахованого військового збору та загальна сума перерахованого до бюджету військового збору відображаються у грошовій формі, вираженій у національній валюті (у гривнях з копійками). Відомості про фізичну особу - платника податку, якій нараховані доходи, з яких утримується військовий збір, не зазначаються.
Враховуючи наведене, заповнення податковим агентом податкового розрахунку ф. № 1ДФ здійснюється у разі нарахувань доходів на користь фізичних осіб по кожному платнику податку, з визначенням відповідних видів доходів. У разі, якщо по окремій особі у звітному кварталі не відбувається ніяких нарахувань, то такий платник податку в податковому розрахунку не зазначається.
Крім цього, відносини у сфері державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) регулюються виключно Законом України від 08 липня 2010 року № 2464-VI „Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування” (далі - Закон № 2464).
Пунктом 1 частини першої статті 4 Закону № 2464 визначено, що платниками єдиного внеску є, зокрема, роботодавці: підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами.
Базою нарахування єдиного внеску для роботодавців є, зокрема, сума нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України від 24 березня 1995 року № 108/95 - ВР "Про оплату праці", та суму винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами (частина перша статті 7 Закону № 2464).
Особливості подання Звіту про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування до органів доходів і зборів передбачено Порядком формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 № 435 (далі - Порядок № 435).
Відповідно до пункту 11 розділу II Порядку № 435 якщо юридичні особи не використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, Звіт за найманих працівників до органів доходів і зборів ними не подається.
Згідно з п. 52.2 ст. 52 ПКУ індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |