X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДФС У ЛЬВIВСЬКIЙ ОБЛАСТI

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 04.09.2018 р. № 3830/ІПК/13-01-12-05-11

Головне управління ДФС у Львівській області розглянуто лист щодо визначення доходом надходження грошових коштів від сплати пайових внесків членами житлово-будівельного кооперативу та, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755 - VI (із змінами та доповненнями, далі - Кодекс), повідомляє наступне.
Згідно з пп. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 Кодексу об’єктом оподаткування податком на прибуток є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень цього Кодексу.
Для цілей цього підпункту до річного доходу від будь-якої діяльності, визначеного за правилами бухгалтерського обліку, включається дохід (виручка) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг), інші операційні доходи, фінансові доходи та інші доходи.
Різниці, які виникають при коригуванні фінансового результату до оподаткування, встановлені статтями 138 - 140 Кодексу.
Кодексом не передбачено коригування фінансового результату до оподаткування на різниці по операціях з надходження грошових коштів від сплати пайових внесків членами житлово-будівельного кооперативу.
Отже, такі операції відображаються згідно з правилами бухгалтерського обліку під час формування фінансового результату до оподаткування.
Регулювання питань методології бухгалтерського обліку та фінансової звітності здійснюється Міністерством фінансів України, яке затверджує національні положення (стандарти) бухгалтерського обліку, інші нормативно -правові акти щодо ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності (п. 2 ст. 6 Закону України „Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні”).
Згідно із п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.