Державна фіскальна служба України відповідно до ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) розглянула звернення Підприємства стосовно питань, пов’язаних з оподаткуванням акцизним податком операцій з передачі Підприємству спиртовмісних рідин для промислової переробки у спирт етиловий технічний або у рідини для технічного використання та повідомляє таке.
Як зазначено у зверненні, до Підприємства звернулось.із запитом про
надання можливості на промислову переробку спиртовмісних рідин у спирт етиловий технічний або у рідини для технічного використання на потужностях Підприємства.
Щодо визначення спиртовмісних рідин підакцизними товарами
Відповідно до п.п. 14.1.145 п. 14.1 ст. 14 Кодексу підакцизні товари (продукція) - товари за кодами згідно з УКТ ЗЕД, на які Кодексом встановлено ставки акцизного податку.
У ст. 215 Кодексу наведено вичерпний перелік підакцизних товарів, ставки податку на ці товари, код товару (продукції) та опис товару (продукції) згідно з УКТ ЗЕД. Зокрема, до підакцизних товарів належить спирт етиловий та інші спиртові дистиляти, алкогольні напої, пиво (крім квасу «живого бродіння») (п. 215.1 ст. 215 Кодексу).
Підпунктом 215.3.1 пункту 215.3 статті 215 Кодексу наведено перелік кодів товару (продукції) з описом товару (продукції) згідно з УКТ ЗЕД, а також ставки акцизного податку на спирт етиловий та інші спиртові дистиляти, алкогольні напої, пиво.
Отже, з метою оподаткування віднесення окремих спиртовмісних рідин до підакцизних товарів здійснюється за умови невід’ємності коду товару (продукції) згідно з УКТ ЗЕД, опису товару (продукції) згідно з УКТ ЗЕД та ставок податку, які встановлені п.п. 215.3.1 п. 215.3 ст. 215 Кодексу.
Щодо визначення коду згідно з УКТ ЗЕД для спиртовмісних рідин
Для цілей класифікації товарів використовують Українську класифікацію товарів зовнішньоекономічної діяльності, що є товарною номенклатурою Митного тарифу України, затвердженого Законом України «Про Митний тариф України» від 19.09.2013 № 584-VІІ (зі змінами).
З метою забезпечення єдиного тлумачення і застосування УКТ ЗЕД в Україні запроваджено Пояснення до УКТ ЗЕД, затверджені наказом Державної фіскальної служби України від 09.06.2015 № 401.
Класифікація товарів згідно з УКТ ЗЕД здійснюється з урахуванням Основних правил інтерпретації УКТ ЗЕД, відповідних приміток до розділів та груп, текстового опису товарних позицій та тих характеристик товару, які є визначальними для класифікації, а саме: складу товару, призначення, маркування, пакування тощо, а також з урахуванням поданих документів, результатів митного огляду, та у разі потреби результатів лабораторних досліджень конкретного товару.
Визначення кодів УКТ ЗЕД для спиртовмісних рідин, зазначених у листі
..., можливе тільки після надання додаткової інформації про кожен товар, а
саме:
- хімічного складу (назви основних компонентів спиртовмісної рідини, назви та призначення домішок);
- відсотковий вміст основних компонентів спиртовмісної рідини та домішок (наприклад, води, спирту, інших додаткових компонентів);
- наявність чи відсутність денатуруючих добавок у спиртовмісній рідині;
- спосіб отримання спиртовмісної рідини (наприклад, дистиляція, змішування, настоювання, бродіння тощо);
- призначення, а саме майбутнє використання спиртовмісних рідин (наприклад, сировина для отримання спиртовмісних напоїв чи напої готові до споживання, сировина для купажування, основа для виготовлення горілки та інше).
Крім того, за розглядом інших питань, наведених у зверненні, повідомляємо наступне.
За наявною у розпорядженні ДФС інформацією залишки водно-спиртових розчинів, згідно з актом інвентаризації на .... знаходяться у
незавершеному виробництві алкогольних напоїв, яке припинено з 2010 року у зв’язку з анулюванням ліцензії на право оптової торгівлі алкогольними напоями.
Водночас на сьогодні ... має ліцензію на виробництво алкогольних напоїв .. та ліцензію на право оптової торгівлі алкогольними напоями ...
Єдині вимоги до обліку, зберігання, відпуску, приймання і транспортування спирту суб’єктами господарювання, які здійснюють таку діяльність та які використовують спирт у технологічному процесі, встановлено Інструкцією з приймання, зберігання, відпуску, транспортування та обліку спирту етилового, затвердженої наказом Міністерства аграрної політики України від 13.04.2009 № 264, дія якої поширюється на всі види, сорти та марки спирту етилового, водно-спиртові розчини та продукти брагоректифікації.
Порядок визначення виробників і покупців спирту та здійснення контролю за його обігом затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 29.08.2002 № 1266 (далі - Порядок № 1266).
Відповідно до п. 12 Порядку № 1266 покупцям, які придбали спирт, забороняється використовувати його не за призначенням, продавати, крім оптової торгівлі, що здійснюється закладами охорони здоров’я та підприємствами зооветеринарного постачання на медичні та ветеринарні цілі, або передавати іншим суб’єктам підприємницької діяльності, в тому числі в борг, а також обмінювати.
У разі припинення діяльності або закінчення терміну дії ліцензії та в інших випадках (за наявності об’єктивних причин) за погодженням з департаментом покупець спирту реалізує зокрема залишки спиртовмісних рідин виробнику спирту.
Крім того, якщо виробником алкогольних напоїв (...) неможливо використання встановлених залишків водно-спиртових розчинів для виробництва алкогольних напоїв, такий товар може відноситися до невиправного браку.
Згідно з п. 13 Порядку № 1266 невиправний брак, який утворився в процесі виробництва алкогольних напоїв, передається для промислової переробки підприємству - виробнику спирту.
Відповідно до наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України від 31.10.2011 № 585 «Щодо надання права переробляти конфісковані та безхазяйні спирт етиловий, фракцію головну етилового спирту, спиртовмісні рідини та алкогольні напої» ДП «УКРСПИРТ» та ДП «Уладівський спиртовий завод» надано право переробляти спирт етиловий, фракцію головну етилового спирту, спиртовмісні рідини та алкогольні напої, конфісковані за рішенням суду, безхазяйні, передані власником або які на інших законних підставах перейшли у власність держави, а також невиправний брак, який виникає під час виробництва зазначеної продукції.
Слід зазначити, що за розглядом звернення ... про відвантаження водно-спиртової суміші у кількості .. для здійснення промислової переробки на ...,
ДФС погоджено таке відвантаження листом від ......., але зазначений товар
виробнику спирту не відвантажувався.
Враховуючи вищевикладене, відповідно до п. 12 Порядку № 1266 може звернутися до ДФС за погодженням щодо реалізації залишків спиртовмісних рідин виробнику спирту.
Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |