X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 03.09.2018 р. № 3811/6/99-99-15-03-03-15/ІПК


Державна фіскальна служба України відповідно до ст. 52 Податкового коджсу України (далі - Кодекс) розглянула звернення Товариства щодо платників акцизного податку, постачання підакцизних товарів посередниками для їх реалізації в магазинах безмитної торгівлі та маркування марками акційного податку таких підакцизних товарів.
У зверненні Товариство зазначає, що здійснює оптову торгівлю алкогольними напоями та планує співпрацювати з магазинами безмитної торгівлі, зокрема постачати в такі магазини алкогольні напої закуплені у вітчизняних виробників алкогольних напоїв.
Щодо визначення вітчизняного виробника алкогольних напоїв платником акцизного податку у разі реалізації ним алкогольних напоїв Товариству, які потім будуть постачатися Товариством магазинам безмитної торгівлі. Статтею 212 Кодексу визначено вичерпний перелік осіб, які є платниками акцизного податку, зокрема, платником акцизного податку є особа, яка виробляє підакцизні товари (продукцію) на митній території України, у тому числі з давальницької сировини (підпункт 212.1.1 пункту 212.1 статті 212 Кодексу).
Разом з цим, звільняються від оподаткування операції із реалізації безпосередньо вітчизняними виробниками алкогольних напоїв і тютюнових виробів магазинам безмитної торгівлі. Підставою для звільнення від сплати податку продукції, яка призначена для реалізації магазинами безмитної торгівлі, є належно оформлена митна декларація, що оформляється під час відвантаження продукції від такого виробника (підпункт 213.3.8 пункту 213.3 старті 213 Кодексу).
Отже, у випадку, коли вітчизняний виробник алкогольних напоїв буде здійснювати постачання вироблених алкогольних напоїв Товариству, які потім будуть постачатися Товариством в магазини безмитної торгівлі, то такий виробник буде платником акцизного податку відповідно до підпункту 212.1.1 кту 212.1 статті 212 Кодексу.
Чи має право Товариство постачати магазинам безмитної торгівлі алкогольні напої.
Частиною тринадцятою статті 15 Закону України від 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» визначено, що відвантаження алкогольних напоїв та тютюнових виробів, що значені для реалізації магазинами безмитної торгівлі, здійснюється єктами господарювання, які отримали ліцензію на право експорту огольних напоїв або тютюнових виробів, з оформленням вантажної митної декларації, при цьому мінімальні оптово-відпускні ціни для алкогольних напоїв не Застосовуються.
При наявності ліцензії на право експорту алкогольних напої Товариство має право постачати магазинам безмитної торгівлі алкогольні напої.
Щодо маркування марками акцизного податку підакцизних товарів, придбаних Товариством безпосередньо у виробників цих товарів та поміщених Товариством у митний режим безмитної торгівлі для реалізації на тер иторії магазину безмитної торгівлі.
Відповідно до підпункту 212.1.1 пункту 212.1 статті 212 Кодексу платником акцизного податку, зокрема, є особа, яка виробляє підакцизні товари (продукцію) на митній території України, у тому числі з давальницької сировини.
Статтею 226 Кодексу визначений порядок виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів.
Відповідно до пункту 226.1 статті 226 Кодексу у разі виробництва на митній території України алкогольних напоїв і тютюнових виробів чи ввезення таю к товарів на митну територію України платники податку зобов’язані забезпечити їх маркування марками встановленого зразка у такий спосіб, щоб марка акцизного податку розривалася під час відкупорювання (розкривання) товару.
Отже, виробники при здійсненні операцій з реалізації алкогольних напоїв повинні забезпечити маркування підакцизних товарів марками акцизного податку згідно пункту 226.1 статті 226 Кодексу.
При реалізації Товариством алкогольних напоїв магазинам безмитної торгівлі, отриманих від виробника такі підакцизні товари повніші бути марковані марками акцизного податку згідно пункту 226.1 статті 226 Кодексу щодо маркування марками акцизного податку та положення постанови Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2010 року № 1251 «Про затвердження Поюження про виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів».
Необхідність маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробів, які виробляються в Україні, а також такі, що імпортуються в Україну, передбачена також нормами Закону України від 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» зі змінами та доповненнями, який визначає основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі алк огольними напоями та тютюновими виробами, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв і тютюнових виробів на т ериторії України.
Чи буде платником акцизного податку магазин безмитної торгівлі при реалізації алкогольних напоїв, маркованих марками акцизного податку, пос тавлених йому Товариством.
Магазин безмитної торгівлі це заклад торгівлі товарами, що знаходяться в митному режимі безмитної торгівлі відповідно до глав 22 та 60 Митного кодексу України (підпункт 14.1.102 пункту14.1 статті 14 Кодексу).
Статтею 212 Кодексу визначено вичерпний перелік осіб, які є платниками
акцизного податку. Зокрема платником акцизного податку є особа - суб’єкт господарювання роздрібної торгівлі, яка здійснює реалізацію підакцизних товарів (підпункт 212.1.11 пункту 212.1 статті 212 Кодексу).
Згідно з підпунктом 14.1.212 пункту 14.1 статті 14 Кодексу реалізація підакцизних товарів (продукції), у тому числі реалізація суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, це операції на митній території України.
Відповідно до статті 140 Митного кодексу України в митному режимі безмитної торгівлі перебувають товари, не призначені для вільного обігу на митній території України. У зазначений митний режим помішуються іноземні та українські товари, які ввозяться з-за меж митної території України або вивозяться з митної території України. Поміщення українських товарів у митний режим безмитної торгівлі для цілей оподаткування вважається експортом цих товарів (стаття 141 Митного кодексу України).
Підпунктом 213.2.1 пункту 213.2 статті 213 Кодексу визначено, що не підлягають оподаткуванню акцизним податком операції з вивезення (експорту) підакцизних товарів (продукції) платником податку за межі митної території України.
Надходження, зберігання, підготовка до продажу і безпосередньо продаж товарів магазинами безмитної торгівлі здійснюються згідно з Правилами продажу товарів магазинами безмитної торгівлі, затвердженими постановою від 17 липня 2003 року № 1089.
Водночас вимоги, визначені статті 422 Митного кодексу, зобов’язують власника магазину безмитної торгівлі своєчасно декларувати митному органу товари, що надходять до магазину чи вибувають з магазину, і подавати всі документи, необхідні для здійснення митного контролю та митного оформлення цих товарів.
Вимоги до оформлення і використання митних декларацій, на підставі яких декларуються товари, що переміщуються (пересилаються) через митний кордон України підприємствами, та інші товари, що відповідно до законодавства України декларуються шляхом поданням митної декларації, передбаченої для підприємств, а також порядок внесення змін до митних декларацій, їх відкликання та визнання недійсними визначається постановою Кабінету Міністрів України від 21 травня 2012 року № 450 «Питання, пов’язані із застосуванням митних декларацій».
Отже, власник магазину безмитної торгівлі при отриманні алкогольних напоїв зобов’язаний надати до митного органу митну декларацію.
Згідно з пунктом 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.