X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДФС В IВАНО-ФРАНКIВСЬКIЙ ОБЛАСТI

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 06.09.2018 р. № 3866/ІПК/09-19-14-07-24


Головне управління ДФС ........................ розглянуло запит
................ про надання індивідуальної податкової консультації щодо
ведення касової книги на підприємстві та повідомляє наступне.
Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затверджене постановою Правління Національного банку України від 29 грудня 2017 року №148, із змінами та доповненнями, (далі Положення 148) розроблено відповідно до статті 33 Закону України «Про Національний банк України» від 20.05.1995 №679-ХІУ, визначає порядок ведення касових операцій у національній валюті України підприємствами (підприємцями), а також окремі питання організації банками роботи з готівкою.
Підпунктом 2 пункту 3 розділу І вищезазначеного Положення визначено, що відокремлені підрозділи - філії, представництва, відділення та інші структурні підрозділи, що наділяються частиною майна господарських організацій, здійснюючи щодо цього майна право оперативного використання чи інше речове право, передбачене законодавством України;
Установи/підприємства зобов'язані мати касу, а їх керівники зобов'язані забезпечити облаштування цієї каси та зберігання готівки у ній. Керівники несуть відповідальність у встановленому законодавством України порядку за не створення умов для забезпечення схоронності коштів під час їх зберігання і транспортування.
Установі/підприємству забороняється зберігати в касі готівку та інші цінності, що не є його власністю.
Установи/підприємства відображають у касовій книзі усі надходження і видачу готівки в національній валюті.
Кожна/кожне установа/підприємство (юридична особа), що має касу, веде одну касову книгу для обліку операцій з готівкою в національній валюті (без урахування кас відокремлених підрозділів).
Відокремлені підрозділи установ/підприємств, які проводять операції з приймання готівки за продану продукцію (товари, роботи, послуги) з оформленням її прибутковим касовим ордером, а також з видачі готівки на виплати, пов'язані з оплатою праці, виробничі (господарські) потреби, інші
операції з оформленням їх видатковими касовими ордерами і відомостями, ведуть касову книгу.
Згідно п.12 У станова/підприємство на підставі цього Положення зобов’язане розробити та затвердити внутрішнім документом порядок оприбуткування готівки в касі установи/підприємства, у якому максимально врахувати особливості роботи як установи/підприємства, так і його відокремлених підрозділів(внутрішній трудовий розпорядок, режим роботи, графіки змінності, порядок та особливості здавання готівкової виручки (готівки) до банку). Для відокремлених підрозділів установи/підприємства порядок оприбуткування готівки в касі встановлюється та доводиться внутрішніми документами установи/підприємства. Розроблений порядок повинен відповідати вимогам цього Положення та не суперечити законодавству України.
Відокремлені підрозділи установ/підприємств, страхові агенти, брокери, розповсюджувачі лотерей, які здійснюють готівкові розрахунки із застосуванням РРО або РК та веденням КОРО, але не проводять операцій з приймання (видачі) готівки за касовими ордерами, а також фізичні особи -підприємці касової книги не ведуть.
Враховуючи вищезазначене, у відокремлених підрозділах, за умови оприбуткування виручки, що проведено через РРО на підставі фіскального звітного чека, і не ведення господарських операцій суб’єкт господарювання має право не вести касову книгу.
Згідно з п.52.2 ст.52 Податкового кодексу України від 02.12.2010року №2755-VII, із змінами та доповненнями, індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.