X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 04.09.2018 р. № 3849/6/99-99-13-01-01-15/ІПК


Державна фіскальна служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - ПКУ), розглянула запит про надання індивідуальної податкової
консультації від .... № ......... (вх. ДФС № ........ від .......) щодо
порядку заповнення Податкового розрахунку за формою № 1-ДФ і повідомляє таке.
Особи, які відповідно до ПКУ мають статус податкових агентів, зобов’язані подавати у строки, встановлені ПКУ для податкового кварталу, податковий розрахунок суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, а також суми утриманого з них податку до контролюючого органу за місцем свого розташування (п.п. «б» п. 176.2 ст. 176 ПКУ).
Такий розрахунок подається лише у разі нарахування сум зазначених доходів платнику податку податковим агентом протягом звітного періоду. Запровадження інших форм звітності з зазначених питань не допускається
Форма та Порядок заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (форма № 1ДФ) (далі - Порядок) затверджені наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 № 4.
Відповідно до п 1.2. Порядку податковий розрахунок - документ, який свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.
Відображення показників в податковому розрахунку №1-ДФ здійснюється на підставі відповідних первинних документів та бухгалтерського обліку підприємства за звітний податковий період.
Водночас, згідно з п. 3.4. та 3.5. Порядку у графі 4 а «Сума нарахованого податку» відображається фактична сума нарахованого та утриманого податку на доходи з фізичних осіб з доходу, нарахованого платнику згідно із законодавством, у графі 4 «Сума перерахованого податку» відображається фактична сума перерахованого податку до бюджету.
Тобто, Порядком передбачено відображення у податковому розрахунку сум доходів фактично нарахованих та виплачених платнику податку у відповідному періоді.
Крім того зазначаємо, згідно з п.п. 169.4.3 п. 169.4 ст. 169 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) роботодавець та/або податковий агент має право здійснювати перерахунок сум нарахованих доходів, утриманого податку за будь-який період та у будь-яких випадках для визначення правильності оподаткування, незалежно від того, чи має платник податку право на застосування податкової соціальної пільги.
Результати перерахунку, зокрема по нарахованих доходах та податку на доходи фізичних осіб, відображаються у звітності ф. № 1-ДФ того періоду, в якому було проведено такий перерахунок. Уточнюючий розрахунок в цьому випадку не подається.
При цьому зазначаємо, якщо за результатами проведення перерахунку платнику податку по нарахованих сумах доходів та податку виникає від’ємне значення, то у звітності ф. № 1-ДФ у рядках 3 «Сума нарахованого доходу», та За «Сума виплаченого доходу», 4 «Сума нарахованого податку» та 4а «Сума перерахованого податку» проставляється сума надміру нарахованого доходу та утриманого податку зі знаком «мінус».
Отже враховуючи зазначене, відображення доходів по фізичних особах проводиться у періодах (кварталі) в якому були проведені нарахування доходів та утримання податку і збору по таких особах.
Згідно з п. 52.2 ст. 52 ПКУ індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.