X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ОФIС ВЕЛИКИХ ПЛАТНИКIВ ДФС

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 11.09.2018 р. № 3933/ІПК/28-10-01-03-11

Офіс великих платників податків Державної фіскальної служби розглянув лист ТОВ «...» щодо звільнення від оподаткування ПДВ операцій з реалізації макулатури для утилізації та бази оподаткування ПДВ цих операцій і керуючись ст.52 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI із змінами та доповненями (далі - Кодекс) повідомляє.
На питання щодо звільнення від оподаткування ПДВ операцій з реалізації макулатури для утилізації, ТОВ «...» надана індивідуальна податкова консультація ДФС України від 14.05.2018 №2115/6/99-99-15-03-02-15/ІПК, яка внесена до реєстру індивідуальних податкових консультацій.
Що стосується бази оподаткування ПДВ операцій з реалізації макулатури для утилізації зазначаємо наступне.
Як зазначено у зверненні, підприємство придбаває продукцію у картонно-паперовій упаковці, вартість якої входить до вартості такої придбаної продукції (окремо не виділена). Після реалізації продукції картонно-паперова упаковка реалізується для утилізації.
Пунктом 23 підрозділу 2 розділу XX "Перехідні положення" Кодексу встановлено тимчасове до 1 січня 2019 року звільнення від оподаткування податком на додану вартість операцій з постачання, у тому числі операцій з імпорту відходів та брухту чорних і кольорових металів, а також паперу та картону для утилізації (макулатури та відходів) товарної позиції 4707 згідно з УКТ ЗЕД. Переліки таких відходів та брухту чорних і кольорових металів затверджуються Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до пункту 199.1 статті 199 розділу V Кодексу у разі, якщо придбані та/або виготовлені товари/послуги, необоротні активи частково використовуються в оподатковуваних операціях, а частково - ні, платник податку зобов'язаний нарахувати податкові зобов'язання виходячи з бази оподаткування, визначеної відповідно до пункту 189.1 статті 189 Кодексу, та скласти не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду і зареєструвати зведену податкову накладну в Єдиному реєстрі податкових накладних на загальну суму частки сплаченого (нарахованого) податку під час їх придбання або виготовлення, яка відповідає частці використання таких товарів/послуг, необоротних активів в неоподатковуваних операціях.
У разі здійснення операцій відповідно до пункту 198.5 статті 198 цього Кодексу база оподаткування за необоротними активами визначається виходячи з балансової (залишкової) вартості, що склалася станом на початок звітного (податкового) періоду, протягом якого здійснюються такі операції (у разі відсутності обліку необоротних активів - виходячи із звичайної ціни), а за товарами/послугами - виходячи з вартості їх придбання (пункт 189.1 статті 189 Кодексу).
Таким чином, оскільки в описаній у зверненні ситуації платником податку здійснюється придбання товарів/послуг, які в подальшому використовуються як в оподатковуваних, так і в звільнених від оподаткування операціях, то за
такими операціями платник податку зобов'язаний визначити базу оподаткування ПДВ відповідно до пункту 189.1 статті 189 Кодексу.
Згідно з п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.