X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 11.09.2018 р. № 3955/6/99-99-15-03-02-15/ІПК


Про особливості оподаткування ПДВ при списанні кредиторської заборгованості


Державна фіскальна служба України розглянула звернення щодо особливостей оподаткування ПДВ при списанні кредиторської заборгованості та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу Україна (далі - ПКУ), повідомляє.
Підпунктом «а» підпункту 14.1.11 пункту 14.1 статті 14 ПКУ визначено, що заборгованість за зобов'язаннями, щодо яких минув строк позовної давності, є безнадійною заборгованістю.
Загальна позовна давність встановлюється тривалістю у три роки (стаття 257 Цивільного кодексу України).
Відповідно до пункту 185.1 статті 185 ПКУ об'єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання товарів/послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 ПКУ.
Згідно з підпунктом «а» пункту 187.1 статті 187 ПКУ дата надходження авансового платежу є датою виникнення у продавця товарів/послуг податкових зобов'язань з податку на додану вартість.
Якщо у постачальника товарів/послуг після отримання авансового платежу від покупця у подальшому виникли обставини, внаслідок яких Договір постачання товарів/послуг не виконано, товари/послуги не. поставлено протягом терміну позовної давності, і постачання інших товарів/послуг, в оплату яких можуть бути зараховані ці кошти, здійснюватися не буде, а кредиторська заборгованість за отриманим авансом списується, постачальник має право зменшити раніше нараховану суму податкового зобов'язання з ПДВ на підставі складеного та зареєстрованого в Єдиному реєстрі податкових накладних розрахунку коригування до податкової накладної.
При цьому такий розрахунок коригування до податкової накладної не може бути складено та зареєстровано до податкової накладної, з дати складення якої минуло більше ніж 1095 календарних днів.