X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 11.09.2018 р. № 3958/Л/99-99-13-01-02-14/ІПК


Державна фіскальна служба України відповідно до вимог ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) розглянула Ваше звернення про отримання індивідуальної податкової консультації щодо визначення дати реєстрації податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі -ЄРПН) при наданні послуг з міжнародних перевезень вантажів автомобільним транспортом та з урахуванням фактичних обставин, викладених у зверненні, повідомляє таке.
Відповідно до п. 201.1 ст. 201 Кодексу на дату виникнення податкових зобов’язань платник податку на додану вартість (далі - ПДВ) зобов’язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в ЄРПН у встановлений Кодексом термін.
Датою виникнення податкових зобов'язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:
а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку;
б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку (п. 187.1 ст. 187 Кодексу).
Згідно з п.п. 195.1.3 п. 195.1 ст. 195 Кодексу міжнародним перевезенням вважається перевезення, що здійснюється за єдиним міжнародним перевізним документом.
Відповідно до ст. 9 Закону України від 01.07.2004 № 1955-IV «Про транспортно - експедиторську діяльність» (зі змінами) перевезення вантажів супроводжується товарно-транспортними документами, складеними мовою міжнародного спілкування залежно від обраного виду транспорту або державною мовою, якщо вантажі перевозяться в Україні.
Такими документами можуть бути авіаційна вантажна накладна (Air Waybill), міжнародна автомобільна накладна (CMR), накладна СМГС (накладна УМВС), коносамент (Bill of Lading), накладна ЦІМ (СІМ), вантажна відомість (Cargo Manifest), інші документи, визначені законами України.
Враховуючи викладене, датою виникнення податкових зобов’язань з ПДВ у перевізника, який здійснює міжнародні перевезення вантажів автомобільним транспортом, та датою складання податкової накладної за такими операціями, вважається дата події, що сталася раніше: або дата отримання коштів від
замовника, або дата оформлення документа, що підтверджують факт здійснення таких міжнародних перевезень, - міжнародної автомобільної накладної (CMR).
Відповідно до п. 201.10 ст. 201 Кодексу реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у ЄРПН повинна здійснюватися з урахуванням граничних строків:
для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, - до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому вони складені;
для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, - до 15 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені;
для розрахунків коригування, складених постачальником товарів/послуг до податкової накладної, що складена на отримувача - платника податку, в яких передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, - протягом 15 календарних днів з дня отримання такого розрахунку коригування до податкової накладної отримувачем (покупцем).
Водночас звертаємо увагу, що у разі порушення строків реєстрації податкових накладних застосовуються штрафні санкції згідно зі ст. 120і Кодексом.
Зазначаємо, що відповідно п. 52.2 ст. 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.