X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 11.09.2018 р. № 3988/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

Щодо особливостей складання податкової накладної за щоденними підсумками операцій

Державна фіскальна служба України розглянула лист щодо особливостей складання податкової накладної за щоденними підсумками операцій та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.

Правові основи оподаткування ПДВ встановлено розділом V та підрозділом 2 розділу XX Кодексу.

Правила складання податкової накладної регулюються статтею 201 розділу V Кодексу та регламентуються Порядком заповнення податкової накладної від 31.12.2016 № 1307.

Відповідно до пункту 201.4 статті 201 Кодексу податкова накладна може бути складена за щоденними підсумками операцій (якщо податкова накладна не була складена на ці операції) у разі, зокрема, здійснення постачання товарів/послуг за готівку кінцевому споживачеві (який не є платником податку), розрахунки за які проводяться через касу/реєстратори розрахункових операцій або через банківську установу чи платіжний пристрій (безпосередньо на поточний рахунок постачальника).

Як зазначено у зверненні, Товариство' розглядає можливість здійснення постачання товарів кінцевим споживачам за готівку через юридичну особу-оператора поштового зв'язку «Нова Пошта». Грошові кошти від споживача за поставлений товар надходять на поточний рахунок Товариства з розрахункового рахунку фінансової установи ТОВ.

Таким чином податкова накладна за щоденними підсумками операцій не може бути складена при здійсненні постачання товарів кінцевому споживачу якщо розрахунки за такі товари, будуть здійснюватися через іншу юридичну особу.

Відповідно до пункту 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.