X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 13.09.2018 р. № 4019/6/99-99-14-01-02-15/ІПК

Щодо роз’яснення по організаційно-правовій формі нерезидента зареєстрованого у Канаді

Державна фіскальна служба України розглянула звернення ТОВ «А» щодо організаційно - правової форми нерезидента та, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), у межах компетенції повідомляє таке.

Згідно з п.п. «г» п.п. 39.2.1.1 п.п. 39.2.1 п. 39.2 ст. 39 Кодексу контрольованими операціями є господарські операції платника податків, що можуть впливати на об'єкт оподаткування податком на прибуток підприємств платника податків, та здійснюються з нерезидентами, які не сплачують податок на прибуток (корпоративний податок), у тому числі з доходів, отриманих за межами держави реєстрації таких нерезидентів, та/або не є податковими резидентами держави, в якій вони зареєстровані як юридичні особи.

Перелік організаційно-правових форм таких нерезидентів в розрізі держав (територій) затверджується Кабінетом Міністрів України.

На виконання зазначеної норми постановою Кабінету Міністрів України від 04.07.2017 № 480 затверджено перелік організаційно-правових форм нерезидентів, які не сплачують податок на прибуток (корпоративний податок), у тому числі податок з доходів, отриманих за межами держави реєстрації таких нерезидентів, та/або не є податковими резидентами держави, в якій вони зареєстровані як юридичні особи (далі - Перелік), який набув чинності 27 липня 2017 року.

До зазначеного Переліку включено, зокрема, наступні організаційно-правові форми нерезидентів, зареєстрованих у Канаді: General Partnership (повне партнерство), Limited Partnership (обмежене партнерство), Trust (траст), Extra Provincial Corporation (екстрапровінційна компанія).

Слід зазначити, що кожен конкретний випадок податкових взаємовідносин потребує комплексного аналізу документів та матеріалів, що дозволяють ідентифікувати предмет запиту, водночас інформації, яка зазначена у зверненні щодо назви нерезидента-контрагента, не достатньо для ідентифікації його організаційно - правової форми.

Документами, на підставі яких може бути визначена організаційно -правова форма нерезидента є, зокрема, виписка із державного (комерційного) реєстру юридичних осіб відповідної держави, установчі документи юридичної особи, довідка компетентного (уповноваженого) органу держави, в якій зареєстрована юридична особа тощо.

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податку, якому надано таку консультацію.