Державна фіскальна служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) розглянула Ваше звернення щодо можливості зберігання спирту в мірнику і в межах компетенції повідомляє таке.
Підприємство використовує в господарській діяльності спирт для виготовлення певної продукції. Місце зберігання спирту підприємства внесено до Єдиного державного реєстру місць зберігання.
Підприємство хоче з’ясувати щодо максимального проміжку часу допустимого для знаходження спирту в мірнику спиртоприймального відділення, та чи буде вважатися порушенням виявлення зазначеного факту.
Основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами, забезпечення їх високої якості та захисту здоров’я громадян, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв і тютюнових виробів на території України визначені Законом України від 19 грудня 1995 року №481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» (далі - Закон № 481).
Відповідно до статті 1 Закону № 481 місце зберігання - місце, яке використовується для зберігання спирту, або приміщення, яке використовується для зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів,
відомості про місцезнаходження якого внесені до Єдиного державного реєстру місць зберігання.
Порядок ведення Єдиного державного реєстру місць зберігання затверджено наказом Державної податкової адміністрації України від 28.05.2002 № 251 (далі - Порядок № 251).
Відповідно до вимог передбачених п. 1.1 ч. 1 Порядку № 251 до Єдиного державного реєстру місць зберігання вносяться, зокрема, відомості про місткість місця зберігання спирту.
Крім того, згідно з п. 2.1. ч. 2 Порядку № 251 до Єдиного державного реєстру місць зберігання вносяться місця зберігання спирту суб'єктів господарювання, які отримують спирт для забезпечення виробничих та інших потреб, якщо його кількість перевищує 100 декалітрів на квартал.
Єдині вимоги до обліку, зберігання, відпуску, приймання і транспортування спирту суб’єктами господарювання, які здійснюють таку діяльність та які використовують спирт у технологічному процесі, встановлено Інструкцією з прийняття, зберігання, відпуску, транспортування та обліку спирту етилового затвердженої наказом Міністерства аграрної політики України від 13 квітня 2009 року № 264 (далі- Інструкція), дія якої поширюється на всі види, сорти та марки спирту етилового, водно-спиртові розчини та продукти брагоректифікації.
Згідно з п. 5 розділу І Інструкції Проводити вимірювання можна засобами вимірювальної техніки, що занесені до Державного реєстру засобів вимірювальної техніки та мають чинні свідоцтва про повірку, видані спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у сфері метрології.
Металеві технічні мірники І класу відповідно до пункту 6 розділу І Інструкції, використовуються для вимірювання об’єму спирту.
Відповідно до вимог ч. 1 розділу III Інструкції спирт зберігають в стальних резервуарах, які повинні мати люки для їх чистки і лючки для опускання рулетки з лотом (метрштока) і пробовимірника, повітряні хідники для з’єднання з атмосферою через вогневий захисник і дихальний клапан.
Встановлення мірного скла і пробних кранів на такі резервуари не допустиме.
Пунктом 2 розділу III Інструкції встановлено, що резервуари для зберігання спирту встановлюють на відкритій площадці або у приміщенні. Місткість резервуарів повинна забезпечувати зберігання передбаченого запасу спирту за сортами та кількістю.
Крім того спирт можна зберігати в стальних бочках згідно з ГОСТ 13950 та ГОСТ 6247, металевих флягах згідно з ГОСТ 5037, спирт в невеликій кількості допустимо зберігати в бутлях згідно з ГОСТ 10117.
Таким чином, мірник що розташований в спиртоприймальному відділенні підприємства повинен використовуватися виключно для вимірювання об’єму спирту.
Згідно з статтею 17 Закону № 481 до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів зокрема у разі зберігання спирту не внесених до Єдиного реєстру, - 100 відсотків вартості товару, який знаходиться в такому місці зберігання, але не менше 17000 гривень.
Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |