X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 17.09.2018 р. № 4059/6/99-99-12-02-03-15/ІПК

Про плату за землю

Державна фіскальна служба України на звернення Товариства щодо уточнення податкових зобов’язань з плати за землю (далі - Плата), керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.

База оподаткування Платою - розмір нормативної грошової оцінки (далі - Оцінка), визначеної технічною документацією з Оцінки, яка для земель населених пунктів затверджується рішенням відповідного органу місцевого самоврядування (ст. 271 Кодексу, ст. 23 Закону України «Про оцінку землі», далі - Закон).

Товариство, посилаючись на зміни Порядку нормативної оцінки земель населених пунктів, затвердженого наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 25.11.2016 №489, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19.12.2016 за № 1647/29777 (далі - Наказ, Порядок), двічі зверталося за адміністративною послугою з отримання інформації про Оцінку (витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку та витяг із технічної документації про Оцінку земельної ділянки). Отримані у різні дати Товариством відомості про Оцінку розрізняються за її значенням.

Товариство просить надати роз’яснення з якої дати виникає у нього обов’язок уточнення податкових зобов’язань з Плати.
Порядок обчислення Плати передбачає, що для визначення бази оподаткування Платою платник при поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею (декларацією) подає довідку (витяг) про розмір Оцінки. Надалі така довідка подається платником у разі затвердження у порядку визначеному ст. 23 Закону нової Оцінки (п. 286.2 ст. 286 Кодексу).

Періодичність виконання Оцінки, що визначена ст. 18 Закону, регламентує також строк дії технічної документації з Оцінки (п. 24 Порядку проведення загальнонаціональної (всеукраїнської) нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07.02.2018 № 105), який, зокрема, для земельних ділянок, розташованих у межах населених пунктів незалежно від їх цільового призначення, становить 5 - 7 років.

З огляду на викладене Товариство має обчислювати податкові зобов’язання з Плати у відповідності до витягу про Оцінку, що виконана та затверджена у порядку визначеному Законом, із застосуванням до неї кумулятивної величини коефіцієнта індексації, розрахованої залежно від дати затвердження такої Оцінки.

Разом з тим, звертаємо увагу, що у рішенні Окружного адміністративного суду м. Києва від 21.06.2018 у справі № 826/8114/17 у адміністративній справі за позовом Чорноморської міської ради Одеської області до Міністерства аграрної політики та продовольства України (далі -
Відповідач) про визнання незаконним та скасування Наказу, Відповідач обґрунтував чинність дії Наказу тим, що «положення Порядку не передбачають необхідності внесення змін до розроблених та затверджених технічних документацій з нормативної грошової оцінки земель населених пунктів».

Податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).