Головне управління Державної фіскальної служби у Дніпропетровській області розглянуло лист платника щодо нарахування податкових зобов’язань з податку на додану вартість при подальшій реалізації імпортованого товару та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року № 2755-VI, із змінами і доповненнями (далі - ПКУ), повідомляє наступне.
Згідно з п. 188.1 ст. 188 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI (далі — ПКУ) база оподаткування операцій з постачання товарів/послуг визначається виходячи з їх договірної вартості з урахуванням загальнодержавних податків та зборів (крім акцизного податку на реалізацію суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, що справляється з вартості послуг стільникового рухомого зв'язку, податку на додану вартість та акцизного податку на спирт етиловий, що використовується виробниками - суб'єктами господарювання для виробництва лікарських засобів, у тому числі компонентів крові і вироблених з них препаратів (крім лікарських засобів у вигляді бальзамів та еліксирів).
При цьому база оподаткування операцій з постачання товарів/послуг не може бути нижче ціни придбання таких товарів/послуг, база оподаткування операцій з постачання самостійно виготовлених товарів/послуг не може бути нижче звичайних цін, а база оподаткування операцій з постачання необоротних активів не може бути нижче балансової (залишкової) вартості за даними бухгалтерського обліку, що склалася станом на початок звітного (податкового) періоду, протягом якого здійснюються такі операції (у разі відсутності обліку необоротних активів - виходячи із звичайної ціни), за винятком:
товарів (послуг), ціни на які підлягають державному регулюванню;
газу, який постачається для потреб населення.
Тобто, для операцій платника податку з постачання на митній території України товарів, раніше ввезених таким платником податку на митну територію України, база оподаткування визначається за загальним правилом - виходячи з їх договірної вартості але не нижче ціни придбання, без урахування величини митної вартості. (Зазначена позиція викладена ДФС України в Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі (ЗІР) за індексом 101.07).
Таким чином, для імпортерів при реалізації раніше ввезених товарів на митну територію України сума податкових зобов’язань по імпортованим товарам не може бути меншою суми ПДВ, обрахованої від ціни їх придбання.
Ціна придбання для імпортерів - це ціна, зазначена в договорі на придбання товару (контрактна вартість).
Статтею 49 Митного кодексу України від 13.03.2012 №4495- VI (далі -МКУ) визначено, що митною вартістю товарів, які переміщуються через митний кордон України, є вартість товарів, що використовується для митних цілей, яка базується на ціні, що фактично сплачена або підлягає сплаті за ці товари.
Фактурна вартість - вартість товару, що зазначається в рахунку -фактурі/інвойсі. Фактурна вартість необхідна для формування митної вартості товару при нарахуванні митних платежів при імпорті. Правила визначення вартості товарів для цілей нарахування митних платежів регулюється статтею 368 МКУ.
Враховуючи вищевикладене, база оподаткування ПДВ на митній території України при подальшій реалізації імпортованого товару визначається положеннями п. 188.1 ст. 188 ПКУ та обраховується виходячи з договірної вартості, але не нижче ціни придбання цих товарів.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |
Коментар до цієї ІПК читайте у газеті "Все про бухгалтерський облік" № 106 за 2017 р. на стор. 24