X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 19.09.2018 р. № 4084/6/99-99-15-02-02-15/ІПК

Державна фіскальна служба України розглянула звернення щодо організаційно - правової форми нерезидента та, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє таке.

Згідно з п.п. «г» п.п. 39.2.1.1 п.п. 39.2.1 п. 39.2 ст. 39 Кодексу контрольованими операціями є господарські операції платника податків, що можуть впливати на об'єкт оподаткування податком на прибуток підприємств платника податків, та здійснюються з нерезидентами, які не сплачують податок на прибуток (корпоративний податок), у тому числі з доходів, отриманих за межами держави реєстрації таких нерезидентів, та/або не є податковими резидентами держави, в якій вони зареєстровані як юридичні особи.

Перелік організаційно-правових форм таких нерезидентів в розрізі держав (територій) затверджується Кабінетом Міністрів України.

На виконання зазначеної норми постановою Кабінету Міністрів України від 04.07.2017 № 480 затверджено перелік організаційно-правових форм нерезидентів, які не сплачують податок на прибуток (корпоративний податок), у тому числі податок з доходів, отриманих за межами держави реєстрації таких нерезидентів, та/або не є податковими резидентами держави, в якій вони зареєстровані як юридичні особи (далі - Перелік), який набув чинності 27 липня 2017 року.

Стаття 39 Кодексу не передбачає необхідність підтвердження організаційно-правової форми у разі її відповідності Переліку, а також ведення ДФС реєстру нерезидентів, організаційно - правові форми яких підпадають під критерії Переліку.

Слід зазначити, що кожен конкретний випадок податкових взаємовідносин потребує комплексного аналізу документів та матеріалів, що дозволяють ідентифікувати предмет запиту, водночас інформації, яка зазначена у Вашому зверненні щодо назви нерезидента-контрагента, не достатньо для ідентифікації його організаційно - правової форми.

Для з’ясування організаційно - правових форм таких нерезидентів рекомендуємо звернутися до зазначених у листі контрагентів - нерезидентів про надання необхідної інформації.

Документами, на підставі яких може бути визначена організаційно -правова форма нерезидента є, зокрема, виписка із державного (комерційного) реєстру юридичних осіб відповідної держави, установчі документи юридичної особи, довідка компетентного (уповноваженого) органу держави, в якій зареєстрована юридична особа тощо.

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.