X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДФС У ДНIПРОПЕТРОВСЬКIЙ ОБЛАСТI

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 21.09.2018 р. № 4100/ІПК/04-36-12-22-22

Про екологічний податок

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області на запит Товариства щодо справляння екологічного податку (далі - Податок), керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.

Товариство повідомило, що під час провадження ним господарської діяльності з птахівництва утворюються відходи життєдіяльності птахів у вигляді пташиного посліду (далі - Послід).

Товариство без надання інформації щодо умов зберігання відходів зазначило, що зберігає та розміщую Послід на власній території підприємства.

Товариство запитує про наявність у нього обов’язку платника Податку, а також про клас небезпечності Посліду.

Обов’язки платника Податку виникають у суб’єктів господарювання, які розміщують відходи, що утворилися під час провадження їх діяльності (пп. 240.1.3 п. 240.1 ст. 240 Кодексу). Вказана норма не поширюється на суб’єктів господарювання, які зберігають відходи на власних територіях у якості вторинної сировини, тобто речовин, для яких існують технології та споживачі для використання таких відходів як матеріального або енергетичного ресурсу.

Оскільки Товариство поінформувало виключно про здійснення ним операцій із розміщення Посліду, то відсутні підстави для виключення його із платників Податку. При цьому, клас небезпечності Посліду, який залежить від дотримання належних умов зберігання, у тому числі й захищеності від впливу атмосферної вологи, визначається під час виконання процедур, передбачених Законом України «Про оцінку впливу на довкілля».

Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).