X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДФС У ВОЛИНСЬКIЙ ОБЛАСТI

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 21.09.2018 р. № 4101/ІПК/03-20-12-04-08

Про отримання платником единого податку четвертої групи дивідендів з інвестиційних сертифікатів

Головне управління ДФС у Волинській області розглянуло заяву Товариства про надання індивідуальної податкової консультації щодо оподаткування доходу, отриманого платником єдиного податку четвертої групи від пайового венчурного недиверсифікованого закритого інвестиційного фонду у формі дивідендів, нарахованих на інвестиційні сертифікати, та керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.

Відповідно до п. 8 ст. 1 Закону України від 05.07.2012 року №5080-VІ «Про інститути спільного інвестування» (далі - Закон №5080) інвестиційний сертифікат - цінний папір, емітентом якого є компанія з управління активами пайового інвестиційного фонду (далі - пайовий фонд) та який засвідчує право власності учасника пайового фонду на частку в пайовому фонді та право на отримання дивідендів (для закритого пайового фонду).

Емітентом інвестиційних сертифікатів пайового фонду є компанія з управління активами такого фонду (п. 4 ст. 42 Закону №5080).

Дивіденди - платіж, що здійснюється юридичною особою - емітентом корпоративних прав, інвестиційних сертифікатів чи інших цінних паперів на користь власника таких корпоративних прав, інвестиційних сертифікатів та інших цінних паперів, що засвідчують право власності інвестора на частку (пай) у майні (активах) емітента, у зв’язку з розподілом частини його прибутку, розрахованого за правилами бухгалтерського обліку (пп. 14.1.49 п. 14.1 ст. 14 Кодексу).

Згідно з п. 20 Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 15 «Дохід», затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 29.11.1999 №290 (далі - П(С)БО 15), дохід, який виникає в результаті використання активів підприємства іншими сторонами, визнається у вигляді процентів, роялті та дивідендів.

Дохід у вигляді дивідендів належить до інших фінансових доходів і визнається у періоді прийняття рішення про їх виплату (п.7 П(С)БО 15).

Спрощена система оподаткування, обліку та звітності відповідно до п.291.2 ст.191 Кодексу є особливим механізмом справляння податків і зборів, що встановлює заміну сплати окремих податків і зборів на сплату єдиного податку в порядку та на умовах, визначених главою 1 розділу XIV Кодексу, з одночасним веденням спрощеного обліку та звітності (п.291.2 ст.191 Кодексу).

Пунктом 297.1 ст.297 Кодексу визначений перелік податків і зборів, по яких платники єдиного податку, в тому числі, платники єдиного податку четвертої групи - сільськогосподарські виробники, звільняються від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності, зокрема, з податку на прибуток підприємств.

Крім того, п. 133.5 ст.133 Кодексу зазначено, що не є платниками податку на прибуток суб’єкти господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, визначені главою 1 розділу XIV Кодексу.

З огляду на викладене вище, при отриманні платником єдиного податку четвертої групи дивідендів на інвестиційні сертифікати, сплата податкового зобов’язання з податку на прибуток на даний вид доходу податковим законодавством не передбачена.

Слід зазначити, що регулювання питань методології бухгалтерського обліку та фінансової звітності здійснюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері бухгалтерського обліку, затверджує національні положення (стандарти) бухгалтерського обліку, національні положення (стандарти) бухгалтерського обліку в державному секторі, інші нормативно-правові акти щодо ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності (п. 2 ст. 6 Закону України від 16 липня 1999 року № 996-ХІV «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні»).

Відповідно до п.52.2. ст.52 Кодексу індивідуальна податкова
консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.