Державна фіскальна служба України розглянула лист ... про надання індивідуальної податкової консультації щодо порядку відображення у Звіті про контрольовані операції господарських операцій з коригування вартості поставлених товарів у зв’язку з уточненням кількості або ціни на підставі первинних документів, що складені після закінчення звітного періоду до первинних документів на постачання товарів у звітному періоді та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), в межах компетенції повідомляє.
Відповідно до пункту 18 Порядку складання Звіту про контрольовані операції (затвердженим Наказом Міністерства фінансів України 18.01.2016 № 8 із змінами і доповненнями, внесеними наказом Міністерства фінансів України від 28.04.2017 № 468), у графах 14, 15 розділу «Відомості про контрольовані операції» зазначається однакова дата - дата переходу прав власності на товари або дата складання акту або іншого документа, оформленого відповідно до вимог чинного законодавства, який підтверджує виконання робіт або надання послуг.
Згідно із ст. 1 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 № 996-ХІУ (далі - Закон № 996-Х1У): «Го яюдарська операція - це дія або подія, яка викликає зміни в структурі актірзів та зобов’язань, власному капіталі підприємства»,
Згідно пунктами 1, 5 статті 9 Закону № 996-ХIV підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи; госгодарські операції повинні бути відображені в облікових регістрах у тому звітному періоді, в якому вони були здійснені.
Враховуючи зазначене, операцію з коригування вартості та кількості товару, яка наведена в листі..., не можна вважати окремою господарською операцією в розумінні Закону № 996-ХІV.
Виходячи з наведеного вище, у графах 14, 15 розділу «Відомості про контрольовані операції» слід зазначити дату переходу прав власності на товари або дату складання акту або іншого документа, оформленого відповідно до вимог чинного законодавства, який підтверджує виконання робіт або надання послуг.
У графах 16,17 розділу «Відомості про контрольовані операції» зазначаються фактична ціна та кількість предметів операції із врахуванням відповідного коригування.
Фінансові показники, передбачені п.п. 39.3.2.5 п.п.39.3.2 п. 39.3 ст. 39 Податкового кодексу України, мають розраховуватися на підставі даних бухгалтерського обліку з урахуванням фактичної кількості та ціни відповідно до проведених коригувань.
Водночас повідомляємо, що кожен випадок проведених господарських операцій слід розглядати окремо відповідно до первинних документів по кожній операції.
Згідно з пунктом 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |