Державна фіскальна служба України розглянула запит фізичної особи-підприємця (далі - Підприємець) щодо надання податкової консультації та в порядку статті 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) повідомляє.
Відповідно до звернення Підприємець здійснює господарську діяльність з реалізації засобів індивідуального захисту (будівельні каски, респіратори, робочі чоботи тощо) та отримує оплату за реалізовані товари виключно у безготівковій формі.
Чи має право Підприємець не застосовувати реєстратор розрахункових операцій (далі - РРО) у разі проведення розрахунків виключно у безготівковій формі (на підставі виписаних рахунків) та перевищення у поточному році обсягу доходу більше 1 млн. гривень?
Правові засади застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг визначено Законом України від Об липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі - Закон № 265), дія якого поширюється на усіх суб’єктів господарювання, їх господарські одиниці та представників (уповноважених осіб) суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі.
Встановлення норм щодо незастосування РРО в інших законах, крім Податкового кодексу України (далі - Кодекс), не допускається.
Законом України від 01 липня 2015 року № 569-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій», який набрав чинності 23.07.2015, пункт 296.10 статті 296 Кодексу викладено у новій редакції, зокрема, визначено, що РРО не застосовуються платниками єдиного податку:
першої групи;
другої і третьої груп (фізичні особи-підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 млн. грн. У разі перевищення в календарному році обсягу доходу понад 1 млн. грн. застосування РРО для такого платника єдиного податку є обов’язковим. Застосування РРО розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується у всіх наступних податкових періодах протягом дії свідоцтва платника єдиного податку.
Враховуючи викладене, платники єдиного податку другої групи (фізичні особи-підприємці) при проведенні готівкових розрахунків із споживачами можуть не застосовувати РРО, якщо обсяг доходу таких платників податку у календарному році не перевищує 1 млн. гривень.
Водночас, у разі перевищення платником єдиного податку другої групи (фізичні особи-підприємці) протягом календарного року обсягу доходу більше 1 млн. грн., такі платники податку зобов’язані при здійсненні своєї господарської діяльності застосовувати РРО або перейти на використання виключно безготівкових розрахунків.
При цьому, у разі здійснення розрахунків виключно у безготівковій формі (з розрахункового рахунку на розрахунковий рахунок) РРО не застосовується незалежно від обсягу отриманих доходів.!!
Згідно з пунктом 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, жому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |