X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 25.09.2018 р. № 4137/6/99-99-12-01-01-15/ІПК

Щодо ліцензування оптової торгівлі спирту етилового

Державна фіскальна служба України відповідно до ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) розглянула звернення (далі - Підприємство) б
щодо здійснення оптової торгівлі спиртом етиловим та в межах компетенції повідомляє.

Підприємство цікавлять наступні питання:

Чи потрібно товаровиробнику при наявності дозволу на виробництво спирту етилового, який має відповідний дозвіл на виробництво спирту етилового, мати ліцензію на реалізацію вказаної продукції? Якщо потрібно, то якими законодавчими нормами передбачено такий обов’язок для даного Підприємства? При наявності встановленого законодавством обов’язку для товардвиробника спирту етилового - Підприємства, яке має дозвіл на виробництво даного товару, мати ліцензію на реалізацію виробленої продукції, чи має право зазначене Підприємство отримати такий дозвіл?

Основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі спиртом, алкогольними напоями та тютюновими виробами, забезпечення їх високої якості та захисту здоров’я громадян, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв і тютюнових виробів на території України
визначено Законом України від 19 грудня 1995 року № 481 «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» (далі - Закон №481).

Відповідно до статті 14 Закону № 481 оптова торгівля спиртом етиловим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим здійснюються за наявності ліцензій лише державними підприємствами (організаціями), спеціально уповноваженими на це Кабінетом Міністрів України, крім оптової торгівлі спиртом етиловим на медичні та ветеринарні цілі, яка може здійснюватися за наявності ліцензії закладами охорони здоров’я та суб’єктами господарювання (організаціями) зооветеринарного постачання незалежно від форм власності.

Річна плата за ліцензії на право оптової торгівлі спиртом етиловим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим встановлена у розмірі 500000 гривень.

Згідно з частиною десятою статті 15 Закону № 481 суб’єкти господарювання - виробники спирту етилового здійснюють його реалізацію вітчизняним споживачам через державні підприємства (організації),
спеціально уповноважені на це Кабінетом Міністрів України, які отримали ліцензію на право оптової торгівлі.

Зважаючи на викладене вище, Підприємство може отримати ліцензію на право оптової торгівлі спиртом етиловим у разі отримання відповідного на те повноваження від Кабінету Міністрів України.

Крім цього, повідомляємо, що частиною другою статті 17 Закону № 481 передбачено застосування до суб’єктів господарювання фінансових санкцій у вигляді штрафів за здійснення оптової (включаючи імпорт та експорт) і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензій (крім випадків, передбачених цим Законом) у розмірі 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 17000 гривень.

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.