X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 28.09.2018 р. № 4248/К/99-99-13-02-03-14/ІПК


Державна фіскальна служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), розглянула звернення щодо практичного застосування норм чинного законодавства та в межах компетенції повідомляє, що відповідь надається з урахуванням фактичних обставин, викладених у зверненні.
Підпунктом 14.1.55 п. 14.1 ст. 14 Кодексу визначено, що дохід, отриманий з джерел за межами України, - це будь-який дохід, отриманий резидентами, у тому числі від будь-яких видів їх діяльності за межами митної території України, включаючи проценти, дивіденди, роялті та будь-які інші види пасивних доходів, спадщину, подарунки, виграші, призи, доходи від виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими та трудовими договорами, від надання резидентам в оренду (користування) майна, розташованого за межами України, включаючи рухомий склад транспорту, приписаного до розташованих за межами України портів, доходи від продажу майна, розташованого за межами України, дохід від відчуження інвестиційних активів, у тому числі корпоративних прав, цінних паперів тощо; інші доходи від будь-яких видів діяльності за межами митної території України або територій,
непідконтрольних контролюючим органам.
Відповідно до копії наказу ПАТ «УКРТРАНСГАЗ» від 01.11.2016 № 412-к, наданого Вами до звернення від 17.05.2018, Ви перебуваєте у трудових відносинах з ПАТ «УКРТРАНСГАЗ» з відповідною оплатою праці.
Заробітна плата для цілей розділу IV Кодексу - це основна та додаткова заробітна плата, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, які виплачуються (надаються) платнику податку у зв’язку з відносинами трудового найму згідно із законом (п.п. 14.1.48 п. 14.1 ст. 14 Кодексу).
З питання оподаткування доходів у вигляді заробітної плати, отриманих від українського роботодавця працівником, місцем роботи якого відповідним наказом підприємства визначено Бельгію, з урахуванням українсько - бельгійського договору про уникнення    подвійного
оподаткування, Вам надані ДФС індивідуальні податкові консультації листами від 21.06.2018 № 2762/К/99-99-13-02-03-14/ІПК та від 22.08.2018 № 3658/К/99-99-15-01-14/ІПК.
Одночасно слід зауважити, що у вказаних листах зазначається, що у випадку, який розглядається, заробітна плата, отримана від свого роботодавця - резидента України найманим працівником українського підприємства, який фактично здійснює роботу на бельгійській стороні, і для якого не виконується хоча б одна з умов, визначених пп. а), Ь), с) п. 2 ст. 15 Конвенції між Урядом України і Урядом Королівства Бельгії про уникнення подвійного оподаткування та попередження податкових ухилень стосовно податків на доходи і майно (далі - Конвенція), ратифікованої Верховною Радою України 29.10.1996 (Закон України № 433/96-ВР), яка є чинною в українсько-бельгійських відносинах з 25.02.1999, може оподатковуватись в Бельгії, тобто
Бельгія має право на оподаткування таких виплат відповідно до правил, встановлених чинним законодавством цієї держави.
Вважаємо, що у контексті зазначеної норми Конвенції та виходячи з фактичних обставин, викладених у Ваших запитах, дохід у вигляді заробітної плати, отриманий працівником (фізичною особою - резидентом) українського підприємства від свого роботодавця - резидента України відповідно до умов трудового договору є доходом із джерелом походження з України.
Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.