X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДФС У М.КИЄВI

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 03.10.2018 р. № 4279/ІПК/26-15-12-03-11


Головне управління ДФС у м. Києві розглянуло лист щодо відображення різниць у разі отримання від’ємного значення фінансового результату від операцій з продажу цінних паперів, та керуючись статтею 52 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VІ, із змінами і доповненнями (далі - ПКУ), в межах своїх повноважень повідомляє наступне.
Відповідно до п.п. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 ПКУ об’єктом оподаткування податком на прибуток є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень ПКУ.
Різниці щодо операцій з продажу або іншого відчуження цінних паперів, визначаються відповідно до п. 141.2 ст. 141 ПКУ.
Якщо за результатами звітного періоду отримано від’ємний загальний фінансовий результат від операцій з продажу або іншого відчуження цінних паперів (загальна сума збитків від операцій з продажу або іншого відчуження цінних паперів з урахуванням суми від’ємного фінансового результату від таких операцій та/або від’ємного загального результату переоцінки цінних паперів, не врахованих у попередніх податкових періодах, перевищує загальну суму прибутків від таких операцій), сума такого від’ємного значення загального фінансового результату за операціями з продажу або іншого відчуження цінних паперів зменшує загальний фінансовий результат від операцій з продажу або іншого відчуження цінних паперів наступних податкових (звітних) періодів, що наступають за податковим (звітним) періодом виникнення зазначеного від’ємного значення фінансового результату (п.п. 141.2.4 п. 141.2 ст. 141 ПКУ).
Форма Податкової декларації з податку на прибуток підприємств затверджена наказом Міністерства фінансів України від 20.10.2015 № 897 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 28.04.2017 № 467) (далі -Декларація).
В рядку 03 Додатку ЦП до рядка 4.1.3 ЦП, 4.1.4 ЦП додатка РІ до рядка 03 РІ (далі - Додаток ЦП) Декларації «від’ємне значення фінансового результату за операціями з цінними паперами попереднього звітного року» відображається від’ємне значення фінансового результату від продажу та іншого відчуження цінних паперів минулих звітних років відповідно до п.п. 141.2.4 ПКУ п. 141.2 ст. 141 ПКУ.
Рядок 4.1.4 РІ Додатку ЦП «фінансовий результат від продажу та інших способів відчуження цінних паперів» визначається як «доходи від продажу та
інших способів відчуження цінних паперів» (рядок 01 Додатку ЦП) з вирахуванням «витрат, пов’язаних з придбанням цінних паперів» (рядок 02 Додатку ЦП), «від’ємного значення фінансового результату за операціями з цінними паперами попереднього звітного року» (рядок 02 Додатку ЦП) та «від’ємного значення результатів переоцінки цінних паперів, не врахований у попередніх податкових періодах» (рядок 04 Додатку ЦП) і у разі отримання позитивного значення переноситься в рядок 4.1.4 ЦП додатка РІ до рядка 03 РІ Декларації.
Згідно з п.п. 141.2.3 п. 141.2 ст. 141 ПКУ платники податку окремо визначають загальний фінансовий результат за операціями з продажу або іншого відчуженні цінних паперів звітного періоду відповідно до національних або міжнародних стандартів фінансової звітності.
Тобто, платники податку ведуть окремий податковий облік операцій з продажу або іншого відчуження цінних паперів з дотриманням національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності та окремо визначають загальний фінансовий результат від таких операцій.
Водночас зазначаємо, що відповідно до п. 52.2 ст. 52 ПКУ індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податку, якому надано таку консультацію.