Державна фіскальна служба України на запит Товариства щодо плати за землю (далі - Плата), керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.
Товариство поінформувало, що з 2009 року триває процес перемовин щодо укладання договору оренди землі (далі - Договір) в частині сформованої земельної ділянки, відомості про яку внесені до Державного земельного кадастру.
Товариство стверджує, що у Державному реєстрі прав відсутня реєстрація Договору.
Товариство, посилаючись на ст. 269 Кодексу, яка ідентифікує власників та користувачів земельних ділянок як платників Плати, у тому числі земельного податку (далі - Податок), запитує про наявність у нього податкових зобов’язань з Податку за сформовану земельну ділянку комунальної власності.
Оскільки згідно із земельним законодавством цивільно-правові відносини Товариства щодо земельної ділянки комунальної власності можуть існувати як орендні, то у Товариства не виникає обов’язок з декларування податкових зобов’язань з Податку.
Водночас відносини, що пов’язані з орендою землі регулюються Земельним та Цивільним кодексами України, Законом України «Про оренду землі». Відмова або зволікання щодо укладення Договору може бути оскаржено в суді.
Податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |