Державна фіскальна служба України розглянула повторне звернення щодо порядку оподаткування ПДВ операції з безоплатної передачі майна на баланс державного підприємства та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - ПКУ), повторно повідомляє.
Операції з безоплатної передачі в державну власність чи комунальну власність територіальних громад сіл, селищ, міст або у їх спільну власність об'єктів усіх форм власності, які перебувають на балансі одного платника податку і передаються на баланс іншого платника податку, якщо такі операції проводяться за рішенням Кабінету Міністрів України, центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, прийнятим у межах їх повноважень, звільняються від оподаткування ПДВ відповідно до підпункту 197.1.16 пункту 197.1 статті 197 розділу V ПКУ.
Норми підпункту 197.1.16 пункту 197.1 статті 197 розділу V ПКУ поширюються також на операції з безоплатної передачі об'єктів з балансу юридичної особи будь-якої форми власності на баланс іншої юридичної особи, яка перебуває в державній або комунальній власності, що проводяться за рішенням органу державної влади України або органу місцевого самоврядування, прийнятим у межах їх повноважень, та за рішенням юридичних осіб, у разі передачі основних засобів інфраструктури залізничного транспорту, незалежно від того, чи є суб'єкти операції платниками податку.
Таким чином, норми підпункту 197.1.16 пункту 197.1 статті 197 розділу V ПКУ застосовуються за умови одночасного виконання таких вимог:
Отже, операція з безоплатної передачі майна на баланс державного підприємства звільняється від оподаткування ПДВ відповідно до підпункту 197.1.16 пункту 197.1 статті 197 розділу V ПКУ у разі дотримання платником податку умов, визначених вказаною нормою ПКУ.
Разом з тим надання індивідуальної податкової консультації не передбачає здійснення оцінки правомірності застосування платником податку норм податкового законодавства до конкретних господарських операцій.
Слід-зазначити, що вичерпну відповідь на порушене питання надано в індивідуальній податковій консультації (далі - ІПК) на попереднє звернення
підприємства. Зокрема, в ІПК чітко зазначено умови, за наявності яких застосовується режим звільнення від оподаткування ПДВ відповідно до підпункту 197.1.16 пункту 197.1 статті 197 розділу V ПКУ, а також дотримано інші вимоги до індивідуальних податкових консультацій, передбачені статтею 52 ПКУ.
Водночас згідно з нормами чинного законодавства платники податку зобов’язані самостійно декларувати свої податкові зобов’язання та визначати сутність і відповідність здійснюваних ними конкретних операцій тим, які передбачені ПКУ (у тому числі з урахуванням наданих контролюючими органами роз’яснень у формі індивідуальної податкової консультації).
Відповідно до пункту 52.2 статті 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |