Державна фіскальна служба України розглянула повторне звернення щодо порядку складання розрахунку коригування до податкової накладної, складеної відповідно до пункту 198.5 статті 198 Податкового кодексу України (далі - ПКУ), та повідомляє, що вичерпну відповідь на порушене питання надано в індивідуальній податковій (далі - ІПК) на попереднє звернення підприємства.
В доповнення до ІПК по суті порушених у зверненні питань, керуючись статтею 52 ПКУ, повідомляємо.
Статтями 257 Цивільного кодексу України (далі - ЦКУ) та 120 ПКУ встановлено загальний термін позовної давності тривалістю у три роки (1095 днів).
Згідно із пунктом 21 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 № 1307, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 26.01.2016 за № 137/28267 (далі - Порядок № 1307), у разі здійснення коригування сум податкових зобов’язань, а також у випадку виправлення помилок, допущених при складанні податкової накладної, не пов’язаних із зміною суми компенсації вартості товарів/послуг, відповідно до статті 192 ПКУ постачальник (продавець) товарів/послуг складає розрахунок коригування за формою згідно з додатком 2 до податкової накладної. Порядок складання розрахунку коригування та його реєстрації в ЄРПН, включаючи і терміни такої реєстрації, аналогічний порядку, передбаченому для податкових накладних.
При цьому розрахунок коригування до податкової накладної, з дати складання якої минуло більше 1095 календарних днів, не може бути зареєстрований в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН) у зв’язку із сплином терміну, встановленого статтями 257 ЦКУ та 102 ПКУ.
Таким чином, розрахунок коригування від 01.08.2018 до податкової накладної від 31.07.2015, про який йдеться у зверненні, не підлягає реєстрації в ЄРПН, оскільки з дати складання такої податкової накладної минуло 1095 днів.
Щодо розрахунку коригування від 01.08.2018 № ... до податкової накладної від 31.12.2015 № ..., про який йдеться у зверненні, повідомляємо, що у вказаному розрахунку коригування значення графи 13 «Обсяги постачання (база оподаткування) без урахування ПДВ», не відповідає значенню відповідного показника податкової накладної, що коригується, у зв’язку з чим такий розрахунок коригування не може бути прийнятий на реєстрацію в ЄРПН.
Крім того, з урахуванням норм підпункту 9 пункту 16 та пункту 21 Порядку № 1307, у розрахунку коригування до податкової накладної, складеної відповідно до пункту 198.5 статті 198 ПКУ, графа 11 «Код ставки»
не підлягає заповненню, тоді як у розрахунках коригування, копії яких додано до звернення, у такій графі проставлено відповідне значення.
Таким чином для реєстрації в ЄРПН розрахунків коригування платникам податків необхідно чітко дотримуватись норм чинного законодавства з питань складання податкових накладних / розрахунків коригування та відповідних роз’яснень ДФС, та не допускати технічних помилок при складанні таких розрахунків коригування.
Відповідно до пункту 52.2 статті 52 ПКУ податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |