Державна фіскальна служба України розглянула звернення щодо віднесення операцій, пов’язаних з продажом вхідних квитків, сувенірної та книжкової продукції, фотографування та експертизи творів, які надаються платником, до операцій, перелічених у підпункті 197.1.31 пункту 197.1 статті 197 розділу V Податкового кодексу України (далі - Кодекс), та, керуючись статтею 52 розділу II Кодексу, повідомляє.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, регулюються нормами Кодексу (пункт 1.1 статті 1 розділу І Кодексу).
Правові основи оподаткування ПДВ встановлено розділом V та підрозділом 2 розділу XX Кодексу.
Відповідно до підпункту 197.1.31 пункту 197.1 статті 197 розділу V Кодексу звільняються від оподаткування ПДВ операцій із створення, постачання, просування, реставрації і розповсюдження національного культурного продукту в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
На сьогодні порядок звільнення від оподаткування ПДВ операцій із створення, постачання, просування, реставрації і розповсюдження національного культурного продукту Кабінетом Міністрів України не затверджений, а тому підстави для застосування зазначеної пільги відсутні.
Водночас зазначаємо, що згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 03.09.2014 № 495 «Про затвердження Положення про Міністерство культури України» Міністерство культури України є головним органом у системі центральних органів виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сферах культури та мистецтв, охорони культурної спадщини тощо.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |