X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 18.10.2018 р. № 4465/6/99-99-14-05-01-15/ІПК

Державна фіскальна служба України розглянула лист підприємства .... від ... № ... про надання індивідуальної податкової консультації та в порядку статті 52 Податкового кодексу України (далі Кодекс) повідомляє.

Відповідно до запиту юридична особа надає послуги з паркування автотранспорту на паркувальних майданчиках.

Чи має право підприємство приймати оплату за надані послуги готівковими та безготівковими коштами через реєстратор розрахункових операцій без застосування паркувального автомату чи автоматичних в’їзного і виїзного терміналів.

Правила паркування транспортних засобів затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 03 грудня 2009 року № 1342 (далі -Правила № 1342).

Згідно з п. 2 Правил № 1342 дія цих правил поширюється на осіб, які розмішують транспортні засоби на майданчиках для паркування (далі -користувачі), а також на суб'єктів господарювання, які утримують такі майданчики.

Відповідно до пп. 14 та 16 Правил № 1342 відведені майданчики для платного паркування обов’язково повинні бути обладнані паркувальними автоматами з розрахунку не менш як один автомат на 20 місць для паркування з обох боків уздовж проїзної частини вулиці, дороги або тротуару та/або інформаційними знаками про можливість і порядок надання послуги «мобільне паркування».

На спеціально обладнаних майданчиках для платного паркування обов’язково повинні бути встановлені автоматичні в’їзні та виїзні термінали.

Відповідно до п. 20 Правил № 1342 не обладнуються паркувальними автоматами та автоматичними в’їзними та виїзними терміналами спеціально обладнані майданчики для платного паркування у разі їх призначення виключно для користувачів, які сплачують вартість послуг з користування майданчиками для платного паркування у безготівковій формі за договором про паркування протягом визначеного строку, але не менш як один місяць.

Згідно з п. 29 Правил № 1342 сплата вартості послуг з користування майданчиками для платного паркування здійснюється:

У разі сплати вартості послуг з користування майданчиками для платного паркування готівкою або з використанням платіжної картки через автоматичний в’їзний термінал користувач отримує паркувальний талон, на
якому зазначається час в’їзду на такий майданчик, та оплачує час паркування на автоматичному виїзному терміналі відповідно до паркувального талона з отриманням фіскального чека.

Відповідно до п. 1 розділу II Положення про форму і зміст розрахункових документів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 21.01.2016 № 13 та зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 11.02.2016 за № 220/28350 фіскальний касовий чек на товари (послуги) -розрахунковий документ, надрукований реєстратором розрахункових операцій при проведенні розрахунків за продані товари (надані послуги).

Тобто чинним законодавством передбачено, що приймання оплати за послуги з паркування автотранспорту на паркувальних майданчиках готівкою або з використанням платіжної картки має здійснюватись через паркувальний автомат чи автоматичний в’їзний та виїзний термінали із застосуванням реєстратора розрахункових операцій та видачею особі, яка отримала послугу розрахункового документа встановленої форми та змісту.

Згідно з пунктом 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.