X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДФС У ПОЛТАВСЬКIЙ ОБЛАСТI

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 19.10.2018 р. № 4488/ІПК/16-31-12-05-19

Про податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки

Головне управління ДФС у Полтавській області, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), на звернення Товариства щодо сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (далі - Податок), повідомляє.

Товариство, основним видом економічної діяльності якого є виробництво інших меблів (код 31.09 за Класифікатором видів економічної діяльності ДК 009:2010 (далі - КВЕД), поінформувало, що відповідно до витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію прав власності, є власником некласифікованого майна, яке помарковано літерним кодом, що відповідає лише порядковому номеру взяття на облік, і описано як нежитлові будівлі та споруди (будівлі складу, будівля склад-ангар, будівля гаражів з побутовими приміщеннями, огорожа, ж/д колія з упорядкованою територією).

Товариство повідомило, що рішенням Кременчуцької міської ради Полтавської області від 13.06.2017 «Про встановлення податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, на території міста Кременчука» (далі - Рішення) надано податкову пільгу у вигляді зменшення бази оподаткування гаражів (наземних і підземних), що перебувають у власності фізичної юридичної особи - платника Податку на 30 кв. метрів (п. 1.2.2 п.п. 1.2 п. 1 Рішення).

Товариство запитує за які об’єкти нерухомості у нього виникатимуть податкові зобов’язання зі сплати Податку у 2018 році та чи має Товариство підстави для застосування до приналежних йому об’єктів нерухомості норм п.п. «є» п.п. 266.2.2 п. 266.2 ст. 266 Кодексу; про правомірність застосування ним норм п. 1.2.2 п.п. 1.2 п. 1 Рішення до зазначених об’єктів нерухомості.

Платниками Податку є юридичні особи - власники житлової та/або нежитлової нерухомості (п.п. 266.1.1 п. 266.1 ст. 266 Кодексу).

З метою уніфікації об’єктів нерухомості Державним комітетом України по стандартизації, метрології та сертифікації розроблено та затверджено наказом від 17.08.2000 № 507 Державний класифікатор будівель та споруд ДК 018-200 (далі -Класифікатор), який містить Методику класифікації будівель за головною класифікаційною ознакою.

Оскільки фактичне головне призначення кожного конкретного об’єкта нерухомості обчислюється на підставі документів, що підтверджують право власності, у порядку, визначеному Класифікатором, із використанням Методики ідентифікації за головною класифікаційною ознакою будівель багатофункціонального призначення, то Товариству за отриманням необхідного висновку щодо ідентифікації об’єктів нерухомості доцільно звернутись до органу,
який реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду.

Підпунктом «є» п.п. 266.2.2 п. 266.2 ст. 266 Кодексу з об’єктів оподаткування Податком виключено об’єкти нерухомості, які ідентифікуються в класі 1251 «Будівлі промислові», що перебувають у власності промислових підприємств, ідентифікованих як промислові згідно з КВЕД, та використовуються такими підприємствами за належним функціональним економічним видом господарської діяльності - «Виробництво інших меблів».

Приналежність платників Податку до промислових підприємств визначається за здійсненням процесу промислового виробництва - процесу перероблення, який використовують для виготовлення нової продукції, оброблення товарів, які були у використанні, надання промислових послуг і, який класифікують у секціях В «Добувна промисловість та розроблення кар’єрів», С «Переробна промисловість», D «Постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря», Е «Водопостачання, каналізація, поводження з відходами» та F «Будівництво».

Таким чином, за умови що Товариство належить до промислових підприємств (в значенні КВЕД), то не є об’єктами оподаткування Податком ті з приналежних йому об’єктів нерухомості, які: класифікуються у класі 1251 «Будівлі промислові» Класифікатора та використовуються Товариством у власному промисловому виробництві.

За всі інші об’єкти нерухомості у Товариства виникатимуть податкові зобов’язання зі сплати Податку у 2018 році на загальних підставах.

Кодекс містить чіткий перелік об’єктів нерухомості, які виключені з об’єктів оподаткування Податком (п.п. 266.2.2 п.266.2 ст.266 Кодексу). Разом з тим підпунктом 266.4.2 п. 266.4 ст. 266 Кодексу органам місцевого самоврядування надано право встановлювати пільги з Податку, що сплачується на відповідній території.

Якщо класифіковані у висновку об’єкти нерухомості відповідають категоріям будівель та споруд, на які п. 1.2.2 п.п. 1.2 п. 1 Рішення встановлено пільгу, то Товариство, як платник Податку, зобов’язано подавати Податкову декларацію з Податку, форма якої затверджена наказом Міністерства фінансів України від 10.04.2015 №408, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 29.04.2015 за № 479/26924, із зазначенням у графах 5 та 6 вказаної декларації відповідно коду пільги та суми пільги зі сплати Податку для відповідних об’єктів нерухомості.

Податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).