X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 22.10.2018 р. № 4498/6/99-99-15-03-03-15/ІПК

Державна фіскальна служба України відповідно до ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) розглянула звернення на отримання індивідуальної податкової консультації Товариства щодо форм звітності, а також нормативно-правового врегулювання питання обліку пального на АЗС та повідомляє.

Пунктом 44.1 ст. 44 Кодексу передбачено, що для цілей оподаткування платники податків зобов’язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов’язаних з визначенням об’єктів оподаткування та/або податкових зобов’язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов’язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.

Відповідно до Положення про Міністерство фінансів України, затвердженого Указом Президента України від 08 квітня 2011 року № 446/2011, Мінфін України є головним органом у системі центральних органів виконавчої влади з формування та забезпечення реалізації державної фінансової, бюджетної, а також податкової і митної політики, політики у сфері, зокрема бухгалтерського обліку, одним із основних завдань якого є визначення єдиних методологічних засад бухгалтерського обліку та складання фінансової і бюджетної звітності в Україні, обов’язкових для всіх юридичних осіб незалежно від організаційно-правової форми, форми власності та підпорядкування (крім банків).

Отже, з питання ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності доцільно звернутися до Міністерства фінансів України.

Стосовно нормативно-правового врегулювання питання обліку пального на АЗС повідомляємо, що Державна фіскальна служба України реалізує державну податкову політику, державну політику у сфері державної митної справи (п. 1 Положення про Державну фіскальну службу України,
затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 травня 2014 року № 236).

Формування та реалізацію державної політики у паливно-енергетичному комплексі забезпечує Міністерство енергетики та вугільної промисловості України (п. З Положення про Міністерство енергетики та вугільної промисловості України, затвердженого Указом Президента України від 6 квітня 2011 року №382/2011).

Отже, питання щодо нормативно-правового регулювання порядку обліку нафтопродуктів під час їх приймання, зберігання, відвантаження, транспортування є питанням державної політики у паливно-енергетичному комплексі, яку формує Міністерство енергетики та вугільної промисловості України.

Щодо форм звітності, яка складається платником акцизного податку у разі здійснення операцій з реалізації пального, у тому числі через АЗС, повідомляємо, що згідно з п. 49.2-1 ст. 49 Кодексу платники, визначені
у п.п. 212.1.15 п. 212.1 ст. 212 Кодексу (тобто особи, які реалізують пальне), зобов’язані за кожний встановлений Кодексом звітний період подавати податкові декларації незалежно від того, чи провадили такі платники господарську діяльність у звітному періоді.

Форму декларації акцизного податку, Порядок її заповнення та подання затверджено наказом Міністерства фінансів України від 23.01.2015 № 14 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 26.09.2016 № 841).

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.